У Єгипті знайшли почесну гробницю командира найманців

У Єгипті знайшли почесну гробницю командира найманців

Гробниця командира іноземних найманців / фото: Egypt Ministry of Antiquities

В археологічному районі Абу-Сір, що в Єгипті, чеська місія займалася розкопками. Їм вдалося знайти колись неймовірно багату гробницю, яка належала високопоставленому чиновнику Вахібре-мері-Нейт. Саме він був «командиром іноземних солдатів». Інформація про зроблене археологічною місією Чеського інституту єгиптології відкриття з’явилася на офіційному сайті Міністерства туризму та старожитностей Єгипту.

За попереднім аналізом гробниця була збудована за часів кінця XXVI – початку XXVII династій. Вік поховання може бути більшим, ніж 2500 років. Доктор Мустафа Вазірі розповів про те, що основна криниця гробниці, яку їм вдалося знайти, мала глибину близько 6 метрів. ЇЇ розмір – 14х14 метрів.

Криниця поховання була поділена на кілька частин за допомогою перемичок, які були вирубані безпосередньо в скельній породі. У центрі головного колодязя знаходився ще один, дещо менший, але глибший. Вчені встановили, що друга криниця виступає як похоронна шахта.

На дні колодязя на глибині 16 метрів археологи відшукали подвійний саркофаг під шаром піску. На ньому були незначні пошкодження. На поверхні внутрішнього саркофагу з базальту знаходилися тексти з «Книги Мертих», які описували те, як воскресає померлий і потім починає подорожувати потойбічним світом.

Археологи дуже розчарувалися, коли відкрили внутрішній саркофаг, адже всередині були лише два амулети у формі скарабея. Крім того, вдалося знайти 402 ушабті – статуетки невеликого розміру з фаянсу. На одній із виявлених судин також були написані заклинання з «Книги Мертих», призначені для захисту померлого. Фахівці зазначили, що ця гробниця була казково багатою, але її пограбували. Зробили це приблизно у 4-5 століттях нашої ери.

Вахібре-мері-Нейт мав дуже високий соціальний стан. Швидше за все, він був у близькому оточенні фараона, адже був командувачем іноземних солдатів. Його статус був настільки високим через те, що в Стародавньому Єгипті набиралися на службу найманці, які слухали виключно свого командира і більше нікого.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.