У Єгипті знайшли монети з зображенням Клеопатри

У Єгипті знайшли монети з зображенням Клеопатри

Археологічні розкопки / фото: cumhuriyet.com.tr

Під час розкопок, які проводилися якийсь час тому неподалік Олександрії в одному з портових єгипетських міст, виявили стародавній комплекс. На узбережжі Середземного моря було знайдено докази, що у цій місцевості була присутня гончарна майстерня. У ній збереглося багато судин, статуеток, монет. Також археологи знайшли спеціальну ритуальну кімнату.

Про це повідомляє Express.

Місце з безліччю знахідок зарахували до римського періоду Єгипту. Він почався приблизно в 30 році до нашої ери. Крім того, були виявлені докази того, що цей комплекс могли застосовувати і трохи пізніше, у пізньому візантійському періоді.

На досліджуваній ділянці дослідники знайшли два стародавні поховання. В одному з них була вагітна жінка. Вчені припускають, що їх можна зарахувати до Середньовіччя.

Через деякий час було виявлено 13 кімнат для будівництва яких використовували вапняк. Серед них була спеціальна кімната для богослужінь. Імовірно, всі ці кімнати звели тоді, коли правили Птолемеї. Усередині кімнат були кістки тварин – свиней, кіз, овець і навіть риб. Також археологи знайшли ємності, заповнені останками тварин. Вони могли використовуватися як сховища.

Підлоги кімнат були усіяні монетами із зображенням Олександра Македонського, Зевса, а також Клеопатри, яка вважається однією з найвідоміших правительок Єгипту. Археологи намагалися знайти бодай якісь свідчення в безпосередній близькості від Олександрії, де народилася цариця і де вона правила. За два тисячоліття так і не вдалося знайти її гробницю. Більшість фахівців припускають, що останки Клеопатри знищив сильний землетрус, через який тремтіло узбережжя Греції ще в 365 році до нашої ери.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.