У Єгипті знайдено гробницю, пов’язану з таємничим фараоном

У Єгипті знайдено гробницю, пов’язану з таємничим фараоном

Єгипет / фото: Делюкс Вояж

Археологи зробили ще одне неймовірне відкриття, коли проводили розкопки у Саккарі. Вони впевнені, що їм вдалося виявити гробницю чиновника, якого звали Мехкеці. Саме він керував маєтками фараона Учеркара. У гробниці є величезна кількість барельєфів, які демонструють те, як жив чиновник фараона.

Про це повідомляє Express.

Саккара – це невелике поселення, розташоване на відстані 30 км від Каїру, столиці Єгипту. Саме тут розташований давній некрополь Мемфісу. Археологічною пам’яткою, яка відома у всьому світі, вважається Ступінчаста піраміда фараона Джосера. Він правив Стародавнім Єгиптом у 2665-2645 роках до нашої ери.

У безпосередній близькості від Ступінчастої піраміди археологи знайшли гробницю чиновника Мехкеці. Поховання було прикрашене зображеннями найрізноманітніших тварин та численними барельєфами. Каміл Курашкевич із Варшавського університету припустив, що чиновник замовив послуги справжніх професіоналів, які настільки гарно впоралися з прикрасою гробниці. Барельєфи нагадують ті, що раніше археологи знайшли в гробниці чаті Мерефнебефа, правої руки фараона Усеркара.

Мехцекі, швидше за все, служив при дворі фараона Усеркара, якого вважають таємничим правителем. Про нього майже повністю відсутня інформація. Аж до сьогодні навіть не вдалося виявити його гробницю. Так, як розкопки нового поховання ще тільки почалися, найближчим часом фахівці зможуть дізнатися багато чого цікавого. Також вони цікавляться тим, чи була розграбована ця гробниця?

У Саккарі це вже не перше таке важливе відкриття. На початку весни цього року у місцевому некрополі археологи виявили п’ять гробниць, у яких дуже добре збереглися старовинні малюнки. Імовірно, поховання належать чиновникам, які займали важливі пости у Стародавньому царстві.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.