У Дубліні медики дістали зі шлунка жінки 46 батарейок

У Дубліні медики дістали зі шлунка жінки 46 батарейок

Операція / фото: freepik.com

Лікарі часто розповідають про незвичайні випадки в медичній практиці. Пацієнти можуть нашкодити собі в найнезвичніший спосіб, наприклад, наковтатися циліндричних батарейок. Таке сталося з мешканкою Ірландії.

Про це повідомляє Irish Medical Journal.

В Університетську лікарню Святого Вінсента в м. Дублін привезли жінку, яка проковтнула 50 батарейок. Хірурги видалили сторонні предмети зі шлунка і кишківника. Медикам дивом вдалося врятувати її.

Про пацієнтку відомо небагато, ім’я її не розголошується з етичних міркувань, до того ж є медична таємниця. Але випадок настільки незвичайний, що мовчати про нього теж не можна.

Жінка у віці 66 років навмисне ковтала батарейки, щоб заподіяти собі шкоду. У лікарню вона звернулася не одразу, а через тиждень. Весь цей час частина проковтнутого виходила з неї природним шляхом. Решта чужорідних тіл розтягнули шлунок, той почав тиснути на кишківник. Це стало причиною непрохідності, батарейки почали окислюватися і повільно вбивати пацієнтку. Тоді вона злякалася і викликала швидку допомогу.

У лікарні лікарі зробили рентген і жахнулися від побаченого. Шлунок старенької розтягнувся аж до лобкової частини. На знімку він був весь забитий батарейками. Тоді їй провели термінову операцію і вилучили 46 батарейок АА та ААА. Сторонні тіла жінка не жувала, а ковтала цілими.

Частина батарейок застрягла в товстій кишці їх теж видалили. Зараз здоров’ю пацієнтки нічого не загрожує. Вона перебуває під наглядом лікарів. Психіатри проведуть експертизу, щоб зрозуміти, наскільки вона здорова психічно. Нездорова тяга до поїдання неїстівних предметів — це психічний розлад. Люди їдять цвяхи, скло волосся і т.д..

Цей випадок також потрапив до Книги рекордів Гіннеса, оскільки це найбільша кількість батарейок, яку ковтала людина.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.