У ДПСУ оцінили ризик наступу з Білорусі наприкінці 2023 року

У ДПСУ оцінили ризик наступу з Білорусі наприкінці 2023 року

Наступ з Білорусі / фото: РБК Україна

Ситуація щодо ймовірного наступу російських військ зі сторони Білорусі під контролем українських розвідок. Втім, від ворога можна очікувати будь-яких несподіванок.

Про це 24 каналу розповів речник ДПСУ Андрій Демченко. 

За словами речника, загроза наступу з території Білорусі існує постійно, проте зараз вона малоймовірна – Росія сконцентрувала там недостатньо живої сили і озброєння. Але розуміючи тактику нашого ворога, не варто недооцінювати будь-які його дії.

Демченко запевнив, що ситуація на кордоні з Білоруссю під контролем українських розвідок – наші військові бачать, що там відбувається і пильно стежать за переміщенням сил та збільшенням зброї. На запитання журналіста, чи буде наступати Білорусь в цьому році, речник ДПСУ відповів, що цього не знає ніхто, крім Білорусі й Росії. Втім, за словами Демченко, ми маємо бути готові до будь-якої ситуації.

 “У будь-який момент Росія може використати навіть ті незначні сили, які там перебувають, в разі, якщо вона спробує створити спробу наступу по всіх напрямках. Зокрема, Білорусь тоді буде відволікаючим маневром, не маючи достатніх сил, вони будуть робити якісь провокації”, – зауважив речник Державної прикордонної служби України і додав, що в інтересах Кремля нагнітати ситуацію на півночі України, аби змусити нас тримати на цьому напрямку певні сили й засоби та не перекидати їх на на більш гарячі напрямки на сході країни.

Речник ДПСУ розповів, що роботи з укріплення кордону ведуться щоденно і наразі вся протяжність лінії кордону з Білоруссю, від Волині до Чернігівської області є для ворога вкрай небезпечною. На цій території вздовж кордону проведено замінування місцевості, вириті протитранспортні рови, а також зведені фортифікаційні споруди для наших військових, які можуть бути використані для укриття й ведення бойових дій.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.