У Чилі виявили скам’янілість вагітного іхтіозавра

У Чилі виявили скам’янілість вагітного іхтіозавра

Скам’янілість вагітного іхтіозавра / фото: dw

У Чилі деякий час тому палеонтологи проводили чергове дослідження та виявили давню скам’янілість вагітного іхтіозавра. Таку неймовірну знахідку вдалося зробити у безпосередній близькості від льодовика Тіндаля.

Про це повідомляє 9News.

Унікальну скам’янілість знайшов фахівець Джудіт Пардо-Перес із Університету Мальяну. Вік рептилії за попередніми оцінками досягає 139 мільйонів років. Самку іхтіозавра назвали Фіоною. Скам’янілість дістали з льодовика, що відступає, розташованого в національному парку Торрес-дель-Пайне. Цілі останки дослідники збирали, використовуючи при цьому вертоліт. Експедиція була досить складною, але дозволила отримати величезну кількість знахідок. Вчені зібрали 23 екземпляри іхтіозаврів.

Іхтіозаври є стародавніми морськими рептиліями, які жили на нашій планеті практично протягом усієї мезозойської ери. Вчені були дуже здивовані тим, що скам’янілість збереглася в дуже хорошому стані. Нова знахідка, довжина якої сягає 4 метрів, дозволить фахівцям дізнатися більше про ембріональний розвиток іхтіозаврів, які жили в океанах Землі 90-250 мільйонів років тому.

Фіона мала тіло, яке нагадує своїм зовнішнім виглядом сучасного тунця. Трохи при цьому вона була схожа на дельфіна, мала довгу загострену голову, чотири плавці та вертикальний хвіст. Даний вид від багатьох відрізнявся тим, що його представники мали легені та могли давати живе потомство. Іхтіозаври – це морські тварини, які змогли максимально швидко адаптуватися до незвичного для них середовища проживання.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.