У британській розвідці оцінили можливість наступу з Білорусі

У британській розвідці оцінили можливість наступу з Білорусі

Наступ з Білорусі / фото: Факти

В Білорусі оголошена позачергова перевірка боєготовності збройних сил країни. Втім, присутні у Білорусі російські та білоруські військові не є силою, здатною становити серйозну загрозу для України з півночі.

Про це повідомляє розвідка Великої Британії.

Експерти нагадують, що Міноборони Білорусі оголосило про проведення 13 грудня «раптової перевірки» бойової готовності збройних сил країни. Перевірку розпочато за дорученням Лукашенка. Навчання проходять на північному заході країни, далеко від українського кордону. 

Крім того, нещодавно Росія перекинула до Білорусі додаткові підрозділи мобілізованих резервістів. Попри це, розвідка вважає, що ключова роль Білорусі була зіграна в перші дні повномасштабного вторгнення Росії до України, і подібний масштабний наступ вже не повториться.

“Наразі навряд чи білоруські війська та російські підрозділи, які проводять навчання, становлять силу, здатну здійснити новий успішний наступ на північ України”, — йдеться в повідомленні.

Разом з тим, зберігається ймовірність нового наступу на Україну з інших напрямків на початку 2023 року. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Фахівці припускають, що відновлення  наступальних операцій в найближчі місяці може бути на двох основних напрямках просування — уздовж кордону Харків — Луганськ на північному сході України або в Донецькій області.

В ISW вважають, що російські сили прагнуть завершити захоплення всієї Донецької області, і тому потенційні майбутні наступи, ймовірніше, будуть в західній частині Донецької області і навколо Бахмута. Однак, незважаючи на потенціал для нових наступальних операцій, аналітики продовжують вважати, що боєздатність Росії залишається на низькому рівні і малоймовірно, що російські війська зможуть захопити стратегічно важливу територію найближчими місяцями.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.