У Британії знайшли шкіряний черевик віком 3000 років

У Британії знайшли шкіряний черевик віком 3000 років

Шкіряний черевик віком 3000 років / фото: Arkeonews

Не просто черевик, а артефакт часів бронзового століття знайшли на Британських островах. Сьогодні ця знахідка претендує відразу на два рекорди: найстаріше взуття і найменший черевик у світі.

Про це повідомляє Arkeonews.

Старовинний черевик виготовлений зі шкіри. Його знайшов археолог Стів Томлінсон. Знахідці приблизно 3000 років. Артефакт виявили ще у 2022 році, на одному з пляжів у графстві Кент. Томлінсон відправив його на експертизу в шотландський підрозділ, що в Східному Кілбрайді.

У лабораторії провели радіовуглецевий аналіз і таким чином дізналися приблизний вік речі. Черевик виявився дійсно рідкісною знахідкою. Те, що він пролежав 3 тисячі років і зберігся, можна пояснити, як маленьке наукове диво. Найчастіше речі зі шкіри та текстилю не зберігаються через анаеробних умов. Якщо говорити простими словами, в землі або в піску, він повинен був просто згнити.

Довжина взуття всього 15 см. Черевичок найімовірніше був дитячим. За розміром він міг би підійти дитині 2-3 років. До цієї знахідки найстарішим у світі вважався черевик, який знайшли в Сомерсетському кар’єрі. Йому на момент знахідки було 2000 років. Але зараз є новий претендент на звання найстарішого взуття у світі.

Томлінсон неймовірно радий, що йому пощастило виявити цей артефакт. І нехай він не такий дорогий, як золоті прикраси, але він особливий. Така екстраординарна знахідка принесла йому славу у вузьких колах археологів.

Подібні знахідки можуть багато розповісти про побут того часу: як і у що люди одягалися, наприклад. Також можна спробувати відновити технологію виробництва одягу та взуття. Це відкриває завісу на щоденні турботи людей, навички ремісників і тд. Очікується, що після завершення всіх досліджень взуття відправитися в Британський музей, і його зможуть побачити туристи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.