У Британії знайшли поховання з неймовірними скарбами

У Британії знайшли поховання з неймовірними скарбами

Скарби із поховання / фото: Washington Examiner

Команда археологів з Лондонського музею під час проведення розкопок натрапила на незвичайне поховання. Воно датується 7 століттям. Там похована англосаксонська жінка. Тепер вчені змогли ще більше дізнатися про середньовічне минуле Сполученого Королівства.

Про це повідомляє Washington Examiner.

У ранньохристиянському похованні було знайдено велику кількість скарбів. Це може свідчити про те, що жінка належала до заможної родини та займала високе становище в суспільстві того часу.

Також на місці поховання виявлена християнська релігійна символіка. Її було теж дуже багато. Археологи вважають, що ця жінка могла бути свого роду християнським лідером. Хоча в той час подібні посади займали тільки чоловіки, ця пані цілком могла кинути виклик суспільству і знайти однодумців.

Поховання виявили випадково, під час будівництва житлового комплексу. На місці знайшли багато монет, різної атрибутики, якій приблизно 1300 років.

У могилі, на останках скелета знайшли розкішне намисто. Воно було виготовлено зі срібла, золота і напівкоштовних каменів. Деякі експерти впевнені, що цей аксесуар — найцінніша знахідка з часів відкриття Саттон-Ху в 1939 році. Про це говорить і керівник розкопок Левенте Бенс Балаш, поки що відкриття дає більше питань, ніж відповідей.

Знайти для археолога подібний об’єкт — це головна мрія в роботі. Тут величезна кількість артефактів і цінностей, все відмінно збереглося. Це дійсно старовинне місце поховання з більш ніж тисячолітньою історією. Та й період раннього християнства досить незвичайний: люди вже відходять від язичництва, але ще дотримуються деяких традицій. Віра тільки формується, як і нове суспільство.

Старший реставратор Лондонського археологічного музею Ліз Бархем продемонстрував фотознімки намиста та інших артефактів. Поки всі їх досліджують, реставрують, каталогізують, пройде чимало часу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.