У Британії чоловік впіймав рідкісного синього омара

У Британії чоловік впіймав рідкісного синього омара

Синій омар / фото: BBC

Рибалка з Великобританії зловив рідкісного омара. Чоловіка звуть Стюарт Браун, йому 28 років і його дійсно можна назвати щасливою людиною. Він зловив блакитного омара. У природі такі зустрічаються 1 на 2 мільйони.

Про це повідомляє ВВС.

Щасливчик з графства Даун став швидко популярним у своєму рідному місті. Коли в його руках опинився один з рідкісних омарів, він тут же подумав, що міг би багато з нього отримати. Такі особини коштують тисячі фунтів. Погодьтеся, непогано, коли за одну риболовлю стаєш багатшим на кілька тисяч.

Стюарт зловив рідкісного членистоногого абсолютно випадково та очам своїм повірити не міг. Молодий чоловік зробив кілька фотографій, виклав їх в соціальні мережі. Пости зібрали багато лайків і коментарів. Були й такі люди, хто не повірив у те, що фото справжнє.

Рибалка каже, що думка про перепродаж вилову мучила його буквально кілька секунд. Йому стало шкода блакитного красеня, і той відпустив його знову в воду живого і неушкодженого. З фото видно, що це молодий омар, за людськими мірками “підліток”.

У природі омари мають коричневе забарвлення панцира. У рідкісних випадках забарвлення може бути червоним, жовтим і навіть помаранчевим. Сині особини-одні з найрідкісніших. Крім кольору хітинового покриву вони нічим не відрізняються від своїх побратимів. Смак м’яса, текстура, аромат нічим не відрізняються. Екзоскелет при приготуванні також почервоніє, кажуть вчені. Тому не варто полювати на таких красенів, краще дозволити їм жити в природному середовищі.

Вчені кажуть, що омари синього кольору — це результат мутації їх генів. У таких екземплярів білок, який відповідає за забарвлення екзоскелета, виробляється в надлишку. Коли його занадто багато, виходить блакитний омар.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.