У Бельгії знайшли загадковий артефакт віком 1600 років

У Бельгії знайшли загадковий артефакт віком 1600 років

Бронзовий артефакт / фото: Live Science

Не всім артефактам, які знаходять археологи, вчені можуть дати пояснення. Є речі, які досі викликають здивування і нерозуміння. До таких предметів відноситься фрагмент бронзового артефакту, який знайшли в Бельгії.

Про це повідомляє Live Science.

На півночі Бельгії археологи знайшли “щось незрозуміле” і цьому предмету приблизно 1600 років. Таких знахідок на території Європи було вже більш як 100. Вчені дали їм назву Римський додекаедр. Це 12-гранна фігура з бронзи невеликих розмірів. На кожній грані предмета великий отвір, а на кожному куті шип. Що це і для чого використовувалося — ніхто не знає.

Співробітник Галло-римського музею в Бельгії Гвідо Кримерс каже, що сьогодні є кілька гіпотез, які могли б пояснити, що за додекаедри, але точних підтверджень немає жодної.

Гвідо каже, що це міг бути такий своєрідний календар або якийсь вимірювальний інструмент. Деякі люди припускають, що це міг бути символ влади, або інвентар для гри. Також є ідея, що дванадцятигранники використовували в магічних цілях.

Ймовірно, що на них ворожили й намагалися передбачати майбутнє. У християнській релігії такі речі були строго заборонені, але маги та чаклуни навіть в такі часи користувалися популярністю.

Знайдений фрагмент поміщається в руці, його ширина приблизно 5 см. У музеї виставлений один повний бронзовий додекаедр, який знайшли в 1939 році в Тонгерені. На таких артефактах немає символів і написів. У старих писаннях про них ніхто нічого не згадував. Через це розібратися з загадкою фактично неможливо.

Вчені кажуть, що знаходять багато незрозумілих предметів, але говорять про них рідко. Все ж спочатку вони намагаються розібратися: що це, для чого використовувалося, а потім вже представляють предмети старовини в музеї.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.