У 12 світлових роках від нас знайдено схожу на Землю планету

У 12 світлових роках від нас знайдено схожу на Землю планету

Землеподібна планета / фото: Yahoo

У космосі всього в 12 світлових роках від Землі є ще одна планета, яка дуже схожа на нашу. Цікавий той факт, що з неї йдуть сигнали у вигляді магнітних полів. 

Про це повідомляє Live Science.

Це перший випадок, коли астрономи виявили існування магнітного поля за межами Сонячної системи. Наприклад, подібне магнітне поле захищає нашу Землю від зовнішніх космічних загроз: сонячні коронарні сплески, астероїди і т.д.

Виходить, що аналогічна планета має таке ж поле, яке діє за схожим принципом. 

Американські вчені назвали планету YZ CETI b, вона належить до розряду екзопланет. Виявили її за допомогою радіотелескопа Very Large Array. Астрономи кажуть, що наявність магнітного поля може бути доказом того, що на сусідній планеті теж може бути життя. 

Також відомо, що YZ Ceti B має невелику орбіту. Вона робить один оберт навколо своєї зірки всього за 48 земних годин.

Відомо, що планета знаходиться на близькій відстані до своєї зірки. Тому навряд чи на ній можуть жити тварини та рости рослини. Все ж така близькість позначається на температурі на поверхні YZ Ceti B. Але якісь прості організми в її надрах можуть жити.

Також під знаком питання залишається ще одна загадка на цій планеті. Відомо, що магнітне поле є причиною виникнення північних сяйв на Землі. А ось чи є такі явища в 12 світлових роках від нас на YZ Ceti b – поки невідомо. Себастьян Пінеда з Університету штату Колорадо в Боулдері, США впевнений, що вони (сяйва) там точно є.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.