Туреччина передала ЗСУ бронетранспортери Kirpi: що про них відомо

Туреччина передала ЗСУ бронетранспортери Kirpi: що про них відомо

Бронетранспортер BMC “Kirpi” / фото: ВВС

Туреччина передала Україні 50 бронетранспортерів BMC «Kirpi». Бойові машини вже знаходяться на озброєнні ЗСУ, це підтвердили на офіційній сторінці Оперативного угруповання військ «Каховка». Їх отримали дві бригади морської піхоти Збройних сил України. Це перша партія, очікується постачання ще 150 таких броньованих машин. 

Що відомо про бронетранспортери BMC «Kirpi»

Бронетранспортер «Kirpi» виробництва турецької компанії BMC призначений для переміщення до 13 осіб особового складу.  Має броньований корпус с захистом від уламків артилерійських снарядів та влучання бронебійних боєприпасів, а також протимінний захист. Базові технічні характеристики бронетранспортеру BMC «Kirpi»:

  • вага – 16 тонн;
  • вантажопідйомність  – до 1625 кг.;
  • однокузовна броньована кабіна;
  • сидіння з амортизацією та протимінним захистом;
  • 4 куленепробивних вікна;

Двигун розміщений у передній частині бронетранспортера. Позаду – десантне відділення з аварійним люком. Бойова машина оснащена кулеметом з ручною системою управління, який може розвертатися на 360 градусів. Є внутрішня система  пожежогасіння. 

Це не перша партія озброєння, передана Туреччиною. Більше того, власник компанії Baykar підтвердив створення в Україні власного виробництва відомих безпілотників  «Байрактар». 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.