Туман у голові: що це і як з ним боротися

Туман у голові: що це і як з ним боротися

Туман у голові / фото: freepik.com

«Туман в голові» часто так на візиті у лікаря пацієнти описують свій стан. Людину турбують запаморочення і поганий зір. При цьому офтальмологи не знаходять ніяких відхилень. Неврологи розповіли, що потрібно знати про це, і як собі допомогти.

Про це повідомляють Fakty.

Відчуття похмілля, стан сп’яніння, голова, немов у тумані. Неврологи чують таке дуже часто. Люди скаржаться, що не можуть сфокусувати увагу, зосередитися, бачать все розмито. На огляді ніяких проблем зі здоров’ям невролог не виявить. Все тому, що це не неврологія, а психічне порушення.

Нейрокогнітивне порушення може виникнути після того, як людина перехворіла на Covid-19. Це ускладнення, від якого страждають центри мислення та обробки інформації. Явні ознаки по словах лікарів:

  • погана концентрація;
  • втрата короткострокової пам’яті;
  • часткова або повна втрата працездатності;
  • складні когнітивні навички.

Виявилося, що з цією проблемою стикається кожна третя людина після перенесеного коронавірусу. Вірус накладає свій відбиток на психічне здоров’я. За останніми даними у 34% перехворілих проявилися порушення сну. Ще у 47% вперше почалися напади тривоги. Депресію почали лікувати на 45% частіше.

Якщо людина зіткнулася з такими симптомами, то повина звернутися до лікаря, краще до психіатра або психотерапевта. Спеціаліст призначить проходження тестів, щоб підтвердити наявність психічного порушення.

Як лікувати нейрокогнітивні порушення

Усувати наслідки коронавірусу лікарі рекомендують комплексно. В першу чергу необхідно налагодити режим дня. Бажано більше відпочивати та гуляти на свіжому повітрі. Також у звичне життя потрібно додати заняття спортом. Мінімум 40 хвилин на день необхідно присвячувати фізичним навантаженням.

Наступне, про що потрібно потурбуватися — раціон. Рекомендовано харчуватися за правилами середземноморської дієти. Психотерапія також допоможе позбутися від туману в голові. В крайньому разі людині можуть призначити курс антидепресантів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.