Цироз печінки: як він проявляється на шкірі

Цироз печінки: як він проявляється на шкірі

Як розпізнати проблеми з печінкою через шкіру / фото: Pexels

Шкіра – це найбільший орган людини. Вона захищає організм від ультрафіолету та інших зовнішніх факторів. Також вона може багато розповісти про здоров’я. 

Про це повідомляють Новини Планети.

Якщо бути уважним до свого організму, і до шкіри, в тому числі можна вчасно діагностувати хвороби. Наприклад, якщо у людини з’явилася жирова хвороба печінки, але вона ще на ранній стадії й інших симптомів немає, то перші сигнали про недугу буде показувати саме шкіра.

Шкірні симптоми жирової хвороби

Жирову хворобу печінки не завжди провокує надмірне споживання алкоголю. Коли в органі накопичується багато жиру, то захворювання також може проявитися.

Якщо вчасно не діагностувати хворобу, вона може перерости в цироз. А це вже проблема куди серйозніші. 

Лікарі кажуть, що такі симптоми, як свербіж, пожовтіння шкіри та поява синців можуть вказувати на цироз в ранній стадії. Але тільки за цими трьома симптомами лікар діагноз не поставить. Для діагностики захворювання потрібно набагато більше.

При захворюваннях печінки може проявлятися кілька типів шкірних симптомів, включаючи:

  • Жовтяниця. Це стан, при якому шкіра та очі набувають жовтуватий відтінок. Жовтяниця може бути причиною порушення функціональності печінки через те, що печінка не видаляє досить швидко надлишок жовчних пігментів.
  • Павукоподібна ангіома. Це виступаюча зі шкіри судинна лінія з безліччю гілочок, що нагадують ніжки павука. Вона зазвичай розташовується на обличчі, шиї та тулубі. Причина цього явища також пов’язана з дефіцитом функціональності печінки.
  • Сухість шкіри. При захворюваннях печінки часто відбувається порушення правильної гідратації організму, що може призводити до сухості й лущення шкіри.
  • Набряк. При порушенні роботи печінки можуть утворитися набряки, в основному, на ногах і в нижній частині живота.
  • Свербіж. Свербіж шкіри також може бути пов’язаний з дефіцитом функціональності печінки.

Ці симптоми не є специфічними для захворювань печінки та можуть бути причиною інших захворювань. Однак, якщо прояв цих шкірних симптомів поєднується з симптомами іншого ряду, то це може служити підставою звернутися до фахівця для проведення додаткових обстежень печінки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.