Ці п’ять харчових звичок провокують випадання волосся

Випадання волосся / фото: freepik.com
У кожної людини волосся росте протягом усього життя, проте його вигляд залежить від багатьох чинників, таких як спадковість, спосіб життя, стан здоров’я, навколишнє середовище, вік і стать. І якщо ми нічого не можемо зробити з генетично обумовленими патологіями, що дістаються людині у спадок, то наш щоденний вибір способу життя можна коригувати.
Щоб потенційно знизити ризик випадання волосся, дієтологи радять відмовитися від 5 шкідливих харчових звичок, повідомляє EatThis, NotThat!
Обмеження калорій
Якщо ви регулярно споживаєте значно менше калорій за вашу норму, одним із побічних ефектів може бути випадання волосся. Калорії дають вашому тілу енергію для рухів та фізичних вправ, а також й для росту волосяних фолікулів. Всі дієтологи одноголосно стверджують, що для правильного обміну речовин потрібно знати індивідуальну кількість калорій в день для задоволення наших мінімальних потреб і харчуватися відповідно до добової калорійності. Різке обмеження калорій може призвести до дефіциту поживних речовин, що не найкращим чином вплине на волосся. Тож жорсткі дієти, голодування та інші форми обмеження харчування можуть спровокувати різке випадання волосся.
.Недостатня кількість білка в раціоні
Волосся складаються здебільшого з білка, тому якщо його в їжі недостатньо, то починають виникати проблеми. Цей макроелемент відіграє важливу роль у балансі рідини та pH в організмі. Білок допомагає у відновленні, рості та підтримці тканин тіла, включаючи волосся. Якщо споживання білка з їжею є занадто низьким, щоб підтримувати ріст волосся, цілком ймовірно, що воно почне випадати. Щоб ваш організм не відчував нестачі у білку, додайте до раціону харчування продукти тваринного і рослинного походження: м’ясо, риба, креветки, кальмари, яйця, соя, молоко та молочнокислі продукти, горіхи та бобові (горох, квасоля, сочевиця).
Дефіцит цинку
Цинк — це мінерал, який допомагає більш ніж 100 ферментам виконувати свої функції. В організмі цинк відповідає за регуляцію поділу клітин фолікул волосся, а також за роботу сальних залоз. Він забезпечує регенерацію шкірного покриву, стимулює вироблення кератину і колагену – це основні білки, які містяться у стрижні волосся. Алопеція, або випадання волосся, є відомим побічним ефектом дефіциту цинку в організмі, ймовірно, через роль цинку у створенні білків. Також нестача цинку може провокувати раннє посивіння волосся. Якщо ви хочете мати здорове, блискуче волосся, то зробіть ваш раціон більш різноманітним, контролюйте рівень цинку в сироватці крові або волоссі один раз на рік, щоб уникнути формування дефіциту цинку та випадання волосся.
Дефіцит заліза
Іншим мінералом, який виконує багато функцій в організмі, є залізо. Його найбільш відома роль полягає в підтримці здоров’я крові та допомозі еритроцитам у перенесенні кисню по всьому тілу. Коли дефіцит заліза стає достатньо значним, це може вплинути на здатність еритроцитів належним чином переносити кисень, і тканини, включаючи волосся, можуть бути порушені. Нестача заліза в організмі призводить до того, що волосся стає менш міцним, виникає сухість і ламкість пасм. Для зниження ризику залізодефіциту в організмі рекомендується вживати якнайбільше продуктів, що містять залізо – горіхи, насіння, бобові, гречана каша.
Надмірне вживання добавок
Хоча недостатнє споживання калорій і дієтичних поживних речовин може призвести до втрати волосся, надмірне вживання добавок та вітамінів може спричинити таку ж проблему. Так надмірне споживання селену, вітаміну А та вітаміну Е пов’язують із випадінням волосся, а також іншими ускладненнями, пов’язаними з токсичністю. Тож споживання харчових добавок не рекомендується за відсутності дефіциту вітамінів та мінералів.
Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.