Тривалий сон на вихідних небезпечний для здоров’я

Тривалий сон на вихідних небезпечний для здоров’я

Тривалий сон на вихідних небезпечний / фото: freepik.com

Виявляється, тривалий сон на вихідних шкідливий для здоров’я. Тобто, те, про що всі люди мріють протягом робочого тижня, а саме, довше поспати — це погано. Чому так буває, розповіли вчені з Колорадського університету в Боулдері.

Про це повідомляє Reader’s Digest.

Якщо вирішили вимкнути будильник на вихідні та спати до обіду, фахівці застерігають — це принесе більше шкоди здоров’ю, ніж користі. Експерти провели цікавий експеримент: запросили фізично здорових людей взяти участь у дослідженні, яке тривало 9 днів.

Досліджуваних розділили на три групи: одна спала щодня 9 годин, друга всього лише 5, а третя витрачала 5 годин на сон протягом робочого тижня, а на вихідних відсипалася стільки, скільки хотіла. Здавалося б, третій групі пощастило більше всіх, але результати дослідження показали протилежний результат.

Результати першої та другої групи

Ці випробовувані частіше обирали перекуси після вечері, і за 9 днів набрали вагу. Але вони не переїдали на вихідних. Тому набір зайвих кг був мінімальним.

Результати третьої групи

Ці люди живучи по хаотичному графіку дозволяли собі переїдання частіше. Тому набрали більше зайвих кг.

Їжа в обох випадках була додатковим джерелом енергії, якого не вистачало, щоб підтримувати нормальну продуктивність.

Виявилося, що додаткові години сну на вихідних і недолік відпочинку протягом робочого тижня негативно впливають на біоритми й здоров’я людини в цілому. У таких людей специфічна для м’язів і печінки чутливість до інсуліну була на порядок гіршою. Тому запускається ланцюгова реакція в організмі, починаються проблеми з нервовою, серцево-судинною, травною та іншими системами.

Вчені рекомендують серйозно поставитися до свого графіку і спати не менше 5 і не більше 8 годин на добу безперервно. Цього цілком достатньо для того, щоб організм відновлювався щодня і не було проблем зі здоров’ям.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.