То чи отримає Україна нові американські літаки F-16 чи F-15 — думка військового експерта

То чи отримає Україна нові американські літаки F-16 чи F-15 — думка військового експерта

Літаки F-16 Fighting Falcon / Фото medium.com

У міру того, як ЗСУ отримують сучасне західне озброєння, ситуація на фронті та в тилу противника почала кардинально змінюватися. Наступальна активність ворога помітно знизилася, Хаймерсами розгромлено склади боєприпасів, немає вже майже десятка командних пунктів із офіцерським складом, а втрати у живій силі навіть неможливо підрахувати. Це добре, але могло бути набагато краще, якби західні партнери нарешті зважилися надати не тільки далекобійну зброю, а й винищувачі, і штурмовики нового покоління. Про це українська влада просить буквально з першого дня війни, але питання не вирішувалося ніяк.

І ось, здається, справа зрушила з місця. Про це повідомило новинне агентство УНІАН у бесіді з військовим експертом Олегом Ждановим.

Стало відомо, що США виділили $100 млн на навчання українських льотчиків роботі на літаках F-16 або F-15 і, можливо, навіть новітніх F-18. Підготовка відбуватиметься на авіабазі ВМС у штаті Міссурі. Рішення вже затверджено палатою представників США. Найближчого тижня з цього питання буде голосування в Сенаті, а після підписання указу президентом Джо Байденом наші військові льотчики вирушать на навчання.

За словами експерта, у команді пілоти вищого класу, багато хто з них визнаний асами світового рівня. Свою кваліфікацію вони щодня підтверджують у боях на фронті з армією РФ, хоча прес-служба міноборони ворога вже неодноразово повідомляла своїх громадян, що авіацію України знищено повністю. Якщо вірити словам патологічного брехуна Конашенкова, то Росія вже збила понад півтисячі українських літаків, щоправда, на початок війни їх у нас було менше 150.

Також у ЗМІ просочилися відомості, що підготовлено документи на списання майже півсотні літаків цих марок, які були на озброєнні армії США і вони будуть передані Україні у вигляді безоплатної допомоги, а не в рамках ленд-лізу, як передбачалося раніше. Вартість літака – від $34 млн.

Зазначені літаки класу F на кілька порядків перевищують найновіші російські Су-57, МіГ-31БСМ та Су-27СМ3 (яких у ворога є буквально одиниці), не кажучи вже про апарати ще радянського виробництва, які є на озброєнні повітряних сил України.

Особливості нових американських літаків – це цифрове високотехнологічне обладнання, потужні бортові радари, виняткова маневреність та головне – високоточні ракети з активними головками самонаведення. З цих літальних апаратів можна працювати як за повітряними, так і наземними, і морськими цілями. Вони набирають велику швидкість (2+ Маха або 2120 км/год) і на вертикальному зльоті можуть досягати висоти 12 км.

Керівник центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко каже:

Ця (згода США передати літаки Україні) свідчить про те, що закриття неба буде першочерговим завданням у рамках ленд-лізу, а можливо й раніше. Найімовірнішими будуть постачання F-16 в експортному варіанті.

Російська влада дуже стурбувалася такою інформацією, телеканали вже перейшли з Хаймерсів на обговорення авіаційної тематики і розмірковують, які неприємності це їм обіцяє. Для свого ж внутрішнього «споживача новин» російські пропагандисти та військові експерти кажуть, що це все дрібниці та F-ки росармія «клацатиме як горіхи». Ну приблизно так, як Himars, MRLS, Цезарі, Краби та інше. Тобто ніяк.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.