“Тікатимуть, бо не вміють тримати оборону”: експерт про дії окупантів під час контрнаступу ЗСУ

“Тікатимуть, бо не вміють тримати оборону”: експерт про дії окупантів під час контрнаступу ЗСУ

Робота артилерії по окупантам / фото: Генштаб ЗСУ

У росіян вкрай мало шансів утримати загарбані території під час визвольних дій України. Своє невміння оборонятися ворог продемонстрував вже не раз, тому і зараз є всі шанси, що цей сценарій повториться.

Про це розповів 24 Каналу військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Експерт погоджується з раніше висловленою думкою глави ГУР МО Кирила Буданова щодо відсутності у російської армії ресурсів піти у новий наступ в Україні. При цьому наголошує, що й для ведення ефективної оборони на захоплених територіях наявних ресурсів в Росії замало.

Не вміють тримати оборону

Експерт звернув увагу, що російська армія здебільшого орієнтується на невеликі локації та вузькі напрямки, а на захоплення нових областей та міст окупанти вже не здатні. 

Втім, вони все ще можуть оборонятися у режимі оперативної паузи або інших факторів чи подій, які не є надто активними. Але як тільки починається активізація бойових дій, поведінка окупантів різко змінюється. Так, наприклад, було й навесні минулого року при звільненні північних територій України.

“Чи змогли російські окупанти утримувати Київську, Чернігівську та Сумські області? Хоча в Київській та Чернігівській вони починали в лісах досить серйозно окопуватись. Ні, не змогли”, – нагадує  Коваленко. 

Втікали тоді – тікатимуть і зараз 

Також експерт наводить приклад із деокупації Харківської області, коли замість того, щоб перейти до оборони окупанти просто почати втікати. Неуспішною була й спроба росіян тримати оборону на правобережжі Херсонщини. 

“Коли українські сили почали сценарій по повільному витісненню загарбників з правобережної Херсонщини, вони перейшли до оборони. Однак вона не була успішною. Окупанти були вимушені залишити свої позиції, допоки взагалі не втекли з правобережної Херсонщини, – нагадує Коваленко і додає, що й цього разу нічого не зміниться в поведінці окупантів і вони просто тікатимуть з українських земель.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.