Тихановська заявила, що білоруси відмовилися воювати проти України

Тихановська заявила, що білоруси відмовилися воювати проти України

Лукашенко / фото: Intex-Press

Світлана Тихановська є білоруською опозиціонеркою. Вона розповіла про те, що Лукашенко наказав розпочати наступ на Україну. При цьому вищий офіцерський ешелон прийняв дуже мудре рішення і не виконував цього наказу. Опозиціонерка вважає, що білоруси не мають уявлення, чому вони мають починати воювати із сусідньою країною.

Про це повідомляє 24 канал.

Якийсь час тому від самопроголошеного президента Олександра Лукашенка був наказ білоруським військам розпочати наступ на Україну. Військові практично одноголосно ухвалили рішення, що цього вони не робитимуть. Армія Білорусії не підготовлена ​​до військових дій ні в моральному, ні в технічному плані.

Тихановська зазначила, що є невелика група військових, не більше 10 тисяч, які згодні виконати наказ вищого керівництва та розпочати війну, але вони навіть не усвідомлюють, що це таке насправді. Також опозиціонерка додала, що більшість білоруських військових не можуть зрозуміти, чому вони мають воювати з українцями через амбіції двох неадекватних диктаторів. З огляду на те, що до білорусів жителі України мають виключно «позитивні почуття».

«Ми маємо докази того, що наказ про наступ надійшов від режиму, але офіцери не зрозуміли його. Крім того, вони знають про те, що солдати білоруської армії сильно деморалізовані і не хочуть починати вбивати людей, воювати пліч-о-пліч з російською армією. Наказ просто не був переданий далі», – каже Тихановська.

Відразу після того, як сталося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, був занадто великий ризик того, що армія Білорусі піде в наступ. Саме тому численні комітети солдатських матерів, а також різні демократичні ініціатори говорили солдатам бути на боці ЗСУ, якщо все ж таки доведеться воювати.

Ті навчання, що відбуваються сьогодні на території Білорусі, не становлять жодної загрози. Таким чином, Лукашенко вкотре просто намагається привернути до себе увагу. Крім того, йому необхідно створити враження про помітний вплив на геополітичній арені, чого насправді немає.

Тихановська наприкінці свого інтерв’ю сказала про те, що жителі її країни хочуть зберегти з Україною дружні стосунки та не хочуть відповідати за диктатора, який прийняв бік агресора. Опозиціонерка дуже хоче, щоб військові командири все ж таки зайняли бік демократичної опозиції і більше не виконували накази, які віддає Лукашенко.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.