Таємниця прокляття Тутанхамона розкрита через 100 років

Таємниця прокляття Тутанхамона розкрита через 100 років

Тутанхамон / фото: focus.ua

Фараон Тутанхамон зійшов на престол зовсім дитиною і загинув в юному віці. Рівно сто років тому була виявлена його гробниця. Ті, хто її розкривали – загинули за таємничих обставин. Низка смертей отримала назву “прокляття мумії”. І ось через століття таємницю смертей розкрили.

Про це повідомляє IFLScience.

У 1923 році, коли були проведені перші розкопки гробниці, було декілька смертей з невідомих причин серед членів команди археологів. Щонайменше 6 людей померли, а один з них, Лорд Карнавон, швидко загинув після відкриття могили. У той час журналісти підхопили цю історію і роздули її в величезну легенду з прокльонами фараонів і мумій.

Вчені спочатку припускали, що Лорд Карнавон помер від сепсису, викликаного укусом комара, який він отримав, відкриваючи гробницю фараона Тутанхамона в Єгипті. Час від часу різні експерти порушували питання можливого існування “прокляття мумій” і вивчали інші варіанти загибелі людей, що побували в гробницях.

У подальших дослідженнях було висунуто гіпотезу, що смерть археологів отруйниками пов’язана з можливою наявністю повітря всередині гробниці, яка не відкривалася протягом багатьох століть. У цьому повітрі могли міститися бактерії, спори цвілевих грибів та інших шкідливих мікроорганізмів, які викликали захворювання і швидко руйнували організм.

Одним з таких шкідливих мікроорганізмів може бути патоген аспергілл. Це грибок, який може перебувати в бруді, пилу та повітрі, а також має властивості викликати гострі респіраторні інфекції, особливо у людей з ослабленою імунною системою. Хоча немає конкретних підтверджень, що саме цей грибок був присутній в гробниці та викликав смерті, але це можливо, що він був одним з компонентів токсичного повітря, який привів до смерті археологів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.