Таємниця “Марії Целести”: куди зник екіпаж знаменитого корабля-примари

Таємниця “Марії Целести”: куди зник екіпаж знаменитого корабля-примари

Таємниця Марії Целести / фото: Aleh Varanishcha

151 рік тому, 5 грудня 1872 року, в Атлантичному океані приблизно за 640 км на схід від Азорських островів було знайдено покинутий вітрильник “Марія Целеста”. Дивною обставиною є те, що не було жодного члена екіпажу на борту, хоча корабель був у бездоганному стані, а вантаж перебував у трюмі. Цей загадковий корабель-примара було виявлено командою судна “Деї Грація”. Виникає питання: куди зник увесь екіпаж “Марії Целести” і що сталося з ним? У дослідників є кілька теорій, які намагаються розкрити цю таємницю.

Про це повідомляє IFLScience.

Ще 5 листопада 1872 року парусний корабель “Марія Целеста” відправився з Нью-Йорка до Генуї (Італія) з вантажем у вигляді 1701 бареля спирту. Капітаном був Бенджамін Бріггс, його сім’я та екіпаж також були на борту. Паралельно, через 8 днів, парусник “Деі Грація” вийшов у море з наміром досягти Європи. Капітан Девід Морхауз припускав, що “Марія Целеста” мала прибути до 5 грудня 1872 року. Проте, замість цього він виявив дрейфуючий корабель на сході від Азорських островів і вирішив з’ясувати, що сталося.

Після наближення до “Марії Целести” команда парусника “Деі Грація” увійшла на борт і виявила його порожнім. Всі особисті речі та вантаж залишилися на своїх місцях, а запаси їжі та води на пів року були на місці. Єдине, чого не вистачало, це рятувальної шлюпки.

Відсутність екіпажу на “Марії Целесті” спричинило безліч теорій і надало кораблю статус примарного. Деякі дослідники припускали непояснені природні явища, морських монстрів або піратів як причину зникнення. Проте ці припущення були спростовані.

Теорія про піратський напад з боку екіпажу “Деі Грації” також не підтвердилась, враховуючи різницю у швидкості та часі, необхідному для досягнення “Марії Целести”. Теорія про бунт також не знайшла підтвердження, не було ознак боротьби та висадки капітана і його сім’ї.

Деякі вчені припускають, що капітан Бріггс міг прийняти рішення про порятунок на шлюпці через загрозу затоплення корабля під час шторму. Розібраний насос міг ускладнити оцінку ситуації та спричинити паніку. Також існує теорія про вибух спирту, який міг змусити капітана видати наказ про евакуацію. Проте слідів пожежі не було виявлено.

Загадка зникнення екіпажу “Марії Целести” залишається нерозгаданою дотепер, і історія цього корабля продовжує привертати увагу та уяву дослідників і громадськості.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.