Сиромани здивуються: названо найшкідливіший вид сиру, від якого краще відмовитися

Сиромани здивуються: названо найшкідливіший вид сиру, від якого краще відмовитися

Який сир найшкідливіший / фото: pixabay.com

Сири та сирні закуски чудово прикрашають святковий стіл і є ідеальною закускою до вин. Та чи будь-який вид сиру є корисним для вашого здоров’я? Давайте розберемося.

Популярність сиру в усьому світі незаперечна, стверджує CNN.

За даними Міністерства сільського господарства США, лише у 2021 році американці споживали понад 17 кг сиру на душу населення.

“Багатий білком, кальцієм, вітамінами та незамінними амінокислотами, сир також є висококалорійною їжею і може містити багато жирів та натрію”, – йдеться у матеріалі. 

Однак, не кожен вид сиру є корисним, ба більше – деякі сири можуть завдати шкоди для здоров’я.

Смачно – не означає корисно

Дієтологиня з Нью-Йорка Лурдес Кастро Мортільяро наголошує, що не потрібно їсти сири, які мають високий ступінь обробки. До таких відносять крем-сир та плавлені сирки.

У них, зокрема, чимало натрію, тому їх категорично не можна вживати людям зі серцево-судинними захворюваннями, наприклад, гіпертонією. Ідея заміняти якісні сири плавленими є поганою. Взагалі від плавлених видів сиру бажано відмовитись.

Який сир найкорисніший?

Водночас найкориснішим сиром називають рикоту (традиційний італійський сироватковий сир). У ньому міститься величезна доза концентрованого сироваткового протеїну, який людський організм досить легко засвоює.

“Сироватковий протеїн є однією з найбільш засвоюваних форм білка і містить дуже широкий спектр амінокислот. Отже, це найкращий вибір для тих, хто хоче наростити м’язову масу, а також скинути вагу”, – каже Лурдес Кастро Мортільяро.

До корисних видів сиру відноситься також відносяться тверді види, такі як парміджано, пекорино або гауда. У них чимала кількість кальцію та зовсім трохи води. Однак ці сири не варто його їсти людям із гіпертонією чи з проблемами з нирками.

За словами Мортільяро, сири, багаті на білок і з низьким вмістом жиру, є відмінним варіантом для людей, які хочуть контролювати свою вагу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.