Світ відмовився від високосних секунд: що відомо

Світ відмовився від високосних секунд: що відомо

Світ відмовився від високосних секунд / фото: pixabay.com

У Франції відбулася конференція, де проголосували за відмову від додаткових секунд до 2035 року. Є організація, яка відповідає за глобальний хронометраж, і саме вона приймає такі рішення. Виявляється, що за останні 50 років ця організація додавала секунди до часу, щоб скоротити різниці в часі між атомним та астрономічним годинниками Землі.

Про це повідомляє Science Alert.

Для людей ці секунди проходять зовсім непомітно. Але для ряду систем, робота яких залежить від точного часу, вони дуже важливі. До таких систем відносять телекомунікації, програмне забезпечення, супутникова навігація та ін. Навіть космічні подорожі залежать від цього.

За координування часу у світі відповідає Міжнародне бюро вимірювань. За відмову від додаткових секунд проголосували члени 59 країн учасниць. Проводять подібні наради 1 раз в 4 роки й прив’язують їх до високосного року. Тепер весь світ повинен буде до 2035 року встановлювати час за новими стандартами.

Глава відділу часу з Міжнародного бюро заходів Патриція Тавелла заявила, що це рішення можна вважати історичним. Воно запустить безперервний потік секунд. Тепер не буде розривів у часі.

Були й ті країни, хто проголосував проти такого рішення, наприклад, Росія. У Москві хотіли, щоб це рішення набрало чинності не до 35-ого, а до 2040 року. А ось інші країни хотіли, щоб цей процес відбувся швидше.

Відмова від додаткових секунд не завдасть шкоди UTC, в принципі нічого не зміниться. Тоді навіщо приймати такий закон? — задаються питанням прості люди.

Річ у тім, що багато років час вимірювали астрономи. Вони аналізували темпи обертання Землі, але з появою атомного годинника хронометраж змінився. Він став більш точним. Вийшло так, що за актом є два часи, але вони між собою не синхронізовані. У 1972 році почали вводити додаткові секунди, щоб скоротити цей розрив між ними. Останній раз високосні секунди додавали у 2016 році. Найближчі 10 років все буде працювати, як і раніше, але до 2035 року між атомними та астрономічними годинниками скоротять розрив у часі до 1 секунди. Також замість того, щоб додавати до годинника високосну хвилину, остання хвилина триватиме, як дві.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.