Світ стоїть на порозі 5 кліматичних переломних моментів

Світ стоїть на порозі 5 кліматичних переломних моментів

Зміна клімату / фото: freepik.com

Через серйозні зміни клімату і значне підвищення середньої температури повітря на Землі найближчим часом може статися відразу кілька небезпечних переломних моментів. Вони приведуть до справжньої катастрофи та наслідків, які людство вже не зможе повернути назад.

Про це повідомляє Guardian.

Вчені провели нове дослідження і з’ясували, що п’ять переломних моментів вже могли статися через те, що середня температура повітря на планеті збільшилася на 1,1 градус за Цельсієм. До числа переломних моментів можна віднести руйнування крижаної «шапки» Гренландії, що стало причиною збільшення рівня моря. Крім того, наслідками стали зміна основної течії в Північній Атлантиці, жахливі зливи і стрімке танення вічної мерзлоти, в якій присутня величезна кількість вуглецю.

Експерти встановили, що якщо температура повітря підніметься на 1,5 градуса за Цельсієм, то чотири з п’яти основних переломних моментів стануть занадто ймовірними. Це може призвести до того, що на планеті практично не залишиться гірських льодовиків, а великі північні ліси стануть набагато менше.

Звернути увагу варто на те, що переломний момент в даному випадку має на увазі підвищення температурного порогу. Це стане причиною незворотних наслідків на планеті і безпосередньо в кліматичній системі. Вони будуть відбуватися навіть в тому випадку, якщо глобальне потепління вийде зупинити.

Під час дослідження всього було встановлено наявність доказів 16 переломних моментів. Для 6 з них необхідно, щоб температура піднялася мінімум на 2 градуси. Якщо розглядати тимчасові масштаби, то може знадобитися від декількох років і аж до декількох століть. Вчені відзначають, що досить часто при подоланні однієї з переломних точок, починають автоматично активізуватися інші і виникає ефект каскаду.

Професор Йохан Рокстрем з постдамського інституту говорить про те, що світ стрімко наближається до того, що температура повітря підніметься на 2-3 градуси. Вже зараз було виявлено те, що тропічні ліси Амазонки дестабілізовані. Якщо вони будуть загублені, то це обернеться справжньою катастрофою для планети. Це вплине на крижаний щит Гренландії, течію Гольфстріму і в цілому на біорізноманіття планети.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.