Суші та роли: що потрібно знати про ці страви

Суші та роли: що потрібно знати про ці страви

Традиційні японські страви з рису та морепродуктів користуються величезною популярністю. Суші та роли високо цінуються по всій планеті, їх можна зустріти абсолютно на будь-якому столі. Про те, як така страва еволюціонувала, а також чому стала настільки поширеною, ми й поговоримо зараз.

Що таке суші та роли

Хоча суші та роли – досить близькі поняття, різниця між ними є. Перші – це загальна назва японських страв із рису та морепродуктів. Сюди можна віднести самоліпні гункани з великою кількістю подрібненої риби, сашимі, що дають змогу повною мірою перейнятися смаком дарів моря, нігірі тощо. Одним із підвидів суші є роли – невеликі рулетики з водоростей і різних інгредієнтів. Серед їхніх найпопулярніших представників виділяють:

– класичні макі норі назовні;
– футомакі – відрізняються збільшеними розмірами;
– урамакі – їх загортають водоростями всередину, сюди відносять Каліфорнію і Філадельфію;
– обсмажені у фритюрі темпура;
– запечені роли.

У мережі ресторанів Sushi Master ви можете замовити доставку суші у Полтаві в будь-який мікрорайон міста. Серед великого меню ви знайдете як японську класику, так і оригінальні авторські рецепти. Завдяки такій різноманітності ідеальний сет знайдеться абсолютно для всіх.

Кілька слів про історію суші

З’явилася така страва ще в перших століттях нашої ери. Поки холодильників не придумали, жителі острівної Японії використовували для зберігання риби рис і сіль. Морепродукти пересипали кашею, солили і здавлювали, щоб викликати процеси бродіння. Мінус у тому, що рис доводилося потім викидати, тому така дорога страва користувалася популярністю, в основному, серед знаті.

У XVII столітті винаходять рисовий оцет, тож маринувати рибу стає набагато простіше і дешевше. У результаті з’являються нігірі – грудочки рису з васабі та морепродуктами, які стали дійсно народною їжею. Незабаром придумали і багаті на протеїн листові водорості, що послужили основою для ролів.

У ХХ столітті японські ресторани з’являються в різних куточках світу, включно зі США. Американські кухарі, трохи поекспериментувавши, представили клієнтам урамакі – роли, які загорнули назовні рисом. Саме винахід Каліфорнії та Філадельфії в 70-80-х роках минулого століття спричинив стрімку популяризацію суші та ролів.

Чому варто додати суші до свого меню

Основна причина популярності страви – її незвичайність. Виглядають суші дуже ефектно. Це доповнюється красивими соусами та приправами, які не тільки надають їжі привабливості, а й підкреслюють яскравий смак. А використання паличок додає такому перекусу родзинки.

До інших причин популярності суші відносять:

– величезна різноманітність;
– високий вміст білка й омега-3;
– низьку калорійність.

Як результат, є маса причин додати суші до свого раціону. Тож не відмовляйте собі в задоволенні. Замовляйте улюблені роли просто зараз, і ваша вечеря точно пройде незабутньо!

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.