Столтенберг розповів, коли Україна може вступити до НАТО

Столтенберг розповів, коли Україна може вступити до НАТО

Столтенберг / фото: DW

На саміті Альянсу в Бухаресті союзники обговорювали подальші дії для підтримки України на її шляху до перемоги над злочинною армією РФ. Також було визначено передумову для розпочатку процесу прийняття України в НАТО.

Про це говорив Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час виступу на саміті.

У своїй промові він заявив, що в НАТО готові розглядати варіанти щодо членства України, але вони будуть на порядку денному лише за умови остаточної перемоги України над російськими окупантами.

“Попередньою умовою для того, щоб це питання взагалі було на столі, є те, щоб Україна перемогла і ми їй в цьому допомагаємо”, – заявив голова НАТО. 

Генсек Альянсу на бухарестському форумі підкреслив, що у випадку перемоги Росії у цій війні “питання членства зовсім не буде на столі, тому що ми не матимемо більше кандидата на членство в особі України”.

Під час виступу Столтенберг повідомив, що союзники й надалі готові надавати підтримку “передовим військовим обладнанням, боєприпасами, паливом, усім, що потрібне українцям для самооборони”. 

Єнс Столтенберг вказав і на необхідність розвитку політичного і практичного партнерства з Україною, зокрема підняв питання важливості переходу від радянських зразків озброєння ЗСУ до доктрин сучасного озброєння НАТО.

“Це добре для України для посилення взаємної сумісності і також допоможе їй наблизитись до членства, — наголосив Столтенберг. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.