Столтенберг назвав стратегічні помилки Путіна у війні проти України

Столтенберг назвав стратегічні помилки Путіна у війні проти України

Йєнс Столтенберг / фото: ВВС

У понеділок, 21 листопада 2022 року, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг взяв участь у 68-й щорічній сесії Парламентської асамблеї НАТО в Мадриді (Іспанія). Під час промови він звернув увагу міжнародної спільноти на те, що російський диктатор Путін не досяг жодних поставлених цілей в Україні та продовжує зазнавати поразок на фронті. Він пояснив, чому це відбувається.

Про це повідомляє El Pais.

На думку генсека Альянсу, Володимир Путін зробив дві великі стратегічні помилки, коли розпочав вторгнення в Україну 24 лютого. 

По-перше, він недооцінив сміливість і волю українців до боротьби. По-друге, Путін забув про рішучість союзників і партнерів по НАТО щодо підтримки України. 

“Він думав, що зможе перемогти Україну за лічені дні. Дев’ять місяців потому Росія продовжує зазнавати невдачі за невдачею. А українці продовжують звільняти свою територію від окупації. Зовсім недавно – Херсон”, — нагадав очільник НАТО. 

Єнс Столтенберг звернувся до парламентарів із закликом продовжувати підтримку України, і наголосив, що «якщо ми дозволимо Путіну перемогти, усім нам доведеться заплатити набагато вищу ціну. Авторитарні режими у всьому світі дізнаються, що вони можуть отримати бажане за допомогою грубої сили».

Крім того, він закликав членів та партнерів НАТО не повторювати помилку очільника Кремля та вірно оцінювати військовий потенціал Росії, яка все ще має велику кількість озброєння та багатотисячну армію.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.