Стережіться цих популярних напоїв: у них виявлено канцерогени

Стережіться цих популярних напоїв: у них виявлено канцерогени

Безалкогольні напої / фото: pexels.com

Нове дослідження виявило підвищений рівень токсичних металів у популярних напоях. Зазвичай ці напої можна купити у продуктових магазинах, але краще від цього утриматися, і тим більше, не пропонувати дітям.

Про те, які напої містять підвищений рівень канцерогенів, йдеться в науковій роботі Journal of Food Composition and Analysis.

Дослідницька група відібрала для вивчення 60 напоїв і виявила, що у п’яти з них вміст металів перевищує прийняті стандарти питної води.

Соки та рослинне молоко мають завищений вміст важких металів

До перевірки потрапили ті напої, які зазвичай продаються у супермаркетах – фруктові соки, рослинне молоко (наприклад, вівсяне та мигдальне), газовані напої та холодні чаї. Вони були вивчені на вміст у в них 25 важких металів. Виявилось, що деякі напої містять 7 небезпечних металів, включаючи нікель, марганець, бір, кадмій, стронцій, миш’як та селен. При цьому змішані фруктові соки та рослинне молоко мали у складі підвищені концентрації металів частіше, ніж інші напої.

Наприклад, у двох мультифруктових соках рівень миш’яку перевищував стандартні 10 мікрограмів на літр. Крім того, журавлинний сік, змішаний морквяний та фруктовий сік, вівсяне молоко мали завищений у сотню разів рівень кадмію.

Незважаючи на те, що свинець був виявлений більш ніж у 93% із 60 зразків, більшість із них містили дуже низькі рівні, нижчі за одну частину на мільярд. А ось найвищий рівень в 6,3 мкг/кг, був виявлений у спортивному напою з лаймом.

Теодрос Годебо, провідний автор і доцент кафедри наук про навколишнє середовище в Школі громадської охорони здоров’я та тропічної медицини Тулейнського університету, сказав, що дослідження важливе, тому що існує мало рецензованих досліджень, які вивчають склад американських напоїв.

“Дивно, що у Сполучених Штатах не так багато досліджень щодо токсичних та незамінних елементів у безалкогольних напоях. Це створює розуміння того, що потрібно більше досліджень”, – сказав Годебо.

Оскільки ці безалкогольні напої часто споживаються у менших кількостях, ніж вода, це означає, що ризик для здоров’я дорослих, швидше за все, невеликий. Але Годебо застерігає, що батьки мають бути обережними у виборі напоїв, які вони пропонують своїм дітям.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.