Стали відомі деталі зміни позиції США щодо F-16 для України

Стали відомі деталі зміни позиції США щодо F-16 для України

F-16 / фото: armyinform.com.ua

Після повернення із зустрічі у форматі “Рамштайн” глава Пентагона заявив членам команди президента США, що настав час дозволити іншим країнам передати винищувачі Україні. Раніше США притримуватися позиції не надавати бойові літаки Україні, щоб не спровокувати ескалацію конфлікту.

Про це повідомляє New York Times з посиланням на своїх інсайдерів в Пентагоні.

Зазначається, що глава Міноборони США Ллойд Остін почав готувати зміну позиції офіційного Вашингтона стосовно F-16 для України та навчання українських пілотів на західних винищувачах ще з минулого місяця.

Після повернення із зустрічі у форматі “Рамштайн” 21 квітня очільник Пентагона заявив членам команди президента США, що настав час змінити позицію щодо навчань пілотів і дозволити іншим країнам передати літаки Україні. Остін отримав одностайну згоду від високопоставлених чиновників національної безпеки Байдена на свою пропозицію.

Нагадаємо, що США довгий час вагалися щодо винищувачів для України через побоювання, що літаки можуть використати для ураження цілей у глибині Росії, що потенційно спонукає Кремль посилити свою агресію проти України.

Втім, на початку цього тижня, речник Державного департаменту США Метью Міллер пообіцяв, що Сполучені Штати разом із союзниками будуть працювати над наданням Україні винищувачів F-16 та навчанням українських військових пілотуванню на цих літаках. Щоправда, на постачання в Україну бойових літаків знадобиться у найкращому випадку кілька місяців, зауважив міністр Військово-повітряних сил США Френк Кендалла.

За словами високого представника Європейського союзу із зовнішніх справ та безпекової політики Жозепа Борреля, декілька країн, зокрема Польща, вже розпочали навчати українських пілотів керувати F-16. Офіційна Варшава надала підтвердження цій інформації. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.