Стало відомо, яка ракета могла вбити людей у Польщі

Стало відомо, яка ракета могла вбити людей у Польщі

Ракетний удар по Польщі / фото: DW

Ракета, що вибухнула на території села Пшеводув Люблінського воєводства, що на кордоні з Україною, може бути російською крилатою Х-101. Як відомо, під час масового ракетного обстрілу України, що стався 15 листопада, одна із випущених ракет перетнула польський кордон

Про це повідомляє видання Polsat News.

“На Пшеводув, ймовірно, впала крилата ракета Х-101”, – неофіційно встановив Матеуш Лаховскі, кореспондент видання в Україні. – У вівторок, зокрема, цими ракетами обстрілювали Україну, – додав журналіст. Експерти оцінили ракету після аналізу фотографій її уламків.

Журналіст зазначає, що одне з його джерел — фахівець з військових питань, а другий — експерт, пов’язаний з Міноборони України. Свої висновки вони зробили після огляду доступної у ЗМІ фотографії уламка ракети, виявленого на місці вибуху. 

“Це ракети-невидимки. Цей тип крилатих ракет багато разів застосовували в Україні для нанесення ударів по критично важливих об’єктах інфраструктури. Вчора ці ракети, серед інших, були використані для обстрілу України, – повідомив кореспондент Лаховскі.

Нагадаємо, що Х-101 є стратегічною крилатою ракетою повітряного базування класу “повітря-земля”. Максимальна дальність запуску такої ракети становить близько 5500 км. При виробництві такого типу ракет використовується технологія зниження помітності радіолокації.

Як стало відомо, 16 листопада, президент Польщі Анджей Дуда уточнив, що причиною вчорашнього інциденту стали масовані атаки Росії по Україні. За його словами, не було свідомого удару по Польщі, і це є нещасним випадком.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.