Стало відомо, скільки Україні потрібно танків для перемоги

Стало відомо, скільки Україні потрібно танків для перемоги

Скільки Україні потрібно танків для перемоги / фото: zn.ua

Щоб закінчити війну з переконливою перемогою Україні знадобиться до 700 потужних танків від західних партнерів. Затримка із постачанням бойових танків та небажання деяких країн постачати зброю може мати фатальні наслідки.

Про це розповів в інтерв’ю німецькому виданню BILD голова комітету з безпеки українського парламенту та представник президента Федір Веніславський.

Високопосадовець закликає покласти край небажанню Заходу постачати зброю і критикує, що деякі західні експерти живуть у «паралельному світі». І хоча він вітає нещодавно оголошені постачання танків західними партнерами, він чітко каже, наскільки фатальною була ця затримка.

«Танки нам були потрібні ще у березні 2022 року. Але тоді про це навіть не було теоретичного обговорення», – сказав Веніславський, і додав, що лише тоді коли «загинуло дуже багато українців» і стало очевидним, що «Росія вчиняє злочини» західні країни дійшли розуміння того, що Путіна треба зупинити, інакше війна не закінчиться.

На думку народного депутата, навіть зараз обіцяних бойових танків (максимум 143) недостатньо, щоб із чітким рішенням закінчити війну.

«Щоб повністю звільнити нашу територію, нам потрібно від 500 до 700 танків», – каже Веніславський.

Експерт вважає, що якби танки були доставлені під час великого наступу української армії минулого літа, то звільнення просунулося б набагато далі, і результат війни міг бути навіть вирішений. На той час, за словами високопосадовця, Україні не вистачило 100 танків – цієї кількості було б достатньо аби повністю звільнити Донецьку та Луганську області.

Наразі, за слова Веніславського, у Донецьку та Луганську чисельність російських військ «вдвічі чи навіть утричі більша, ніж у наших збройних сил» і це викликає побоювання нових російських наступів у Донецькому та Луганському напрямках, а також у Запорізькій області на півдні. Втім, експерт переконаний, що плани росіян із захоплення нових територій не здійсняться.

«Я впевнений, що наші армії не дозволять росіянам досягти стратегічних успіхів», – заявив Веніславський і додав, що в України «немає іншого вибору, окрім як рішуче відтіснити Росію».

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.