Стало відомо, навіщо РФ розпочала маневри флоту на Далекому Сході

Військові кораблі / фото: Reuters
Напередодні Росія зненацька почала перевірку свого Тихоокеанського флоту і переводить його у найвищий ступінь готовності. У такий спосіб Кремль, ймовірно, хоче продемонструвати Росію як привабливого партнера для Китаю та робить спробу стримати подальшу підтримку Японією України.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
У п’ятницю, 14 квітня, Росія раптово підняла по тривозі весь Тихоокеанський флот і почала масштабні маневри. Начальник Генерального штабу Росії генерал армії Валерій Герасимов заявив, що підрозділи Тихоокеанського флоту проведуть бойові навчання.
На думку фахівців ISW, перевірки боєздатності Тихоокеанського флоту Росії, ймовірно, призначені для того, щоб сигналізувати Китаю, що Москва підтримує цілі безпеки Пекіну в Тихому океані і що Росія залишається рівноправним військовим партнером у цьому регіоні, незважаючи на деградацію російських військових сил в Україні.
За іншою версією аналітиків ISW, Кремль має намір використати перевірку боєздатності Тихоокеанського флоту, щоб спробувати стримати подальшу підтримку України з боку Японії напередодні зустрічі G7, яка відбудеться 19-21 травня.
“Міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що російські війська оголосили метою перевірки бойової готовності відпрацювання методів запобігання розгортанню сил противника в південній частині Охотського моря. РФ назвала завданням відбити висадку десанту на південні Курильські острови і Сахалін. Це сигнали для Японії, яка претендує на архіпелаг, захоплений Радянським Союзом наприкінці Другої світової війни”, – наголосили аналітики.
У ISW нагадали, що нещодавно РФ перекинула на Курильський Острів Парамушир батарею берегових ракетних комплексів “Бастіон” і це також може бути частиною політики залякування Японії через її підтримку України.
Укладачі звіту зауважили, що подібні демонстраційні дії та інформаційні операції проти Заходу Росія проводила і раніше з метою нагнітання побоювань щодо можливої ескалації конфлікту у разі продовження підтримки України, однак ці зусилля ніколи не віщували реальної ескалації.
Аналітики назвали ймовірну причину скасування в Росії парадів
Пентагон розсекретив дані, які пояснюють причини поразки Росії