Стало відомо, навіщо до Румунії прибули військові літаки НАТО

Стало відомо, навіщо до Румунії прибули військові літаки НАТО

Boeing E-3 Sentry / фото: Aviation International News

Північноатлантичний альянс прагне захищати та обороняти кожен дюйм своєї території. З цією метою до столиці Румунії прибули літаки радіолокаційної розвідки, які стежитимуть за Росією.

Про це повідомляє видання Аэроflap.

На цьому тижні НАТО відправило до Бухареста загін літаків радіолокаційної розвідки Boeing E-3 Sentry. Вони стежитимуть за пересуванням російських військових із Румунії. Як зазначається, літаки Системи попередження та управління повітряним простором прибули до Румунії у вівторок, 17 січня.

За інформацією джерела, з території Румунії літаки НАТО підтримуватимуть посилену присутність Альянсу в регіоні та здійснюватимуть моніторинг російської військової активності. Втім дані про кількість повітряних суден, які скерували до Бухаресту, допоки не розсекречені.

“Оскільки незаконна війна Росії в Україні продовжує загрожувати миру і безпеці в Європі, не повинно бути жодних сумнівів щодо рішучості НАТО захищати та обороняти кожен дюйм території Альянсу”, – заявила речниця НАТО Оана Лунгеску і подякувала Румунії за розміщення літаків, адже це є “важливим внеском у наше раннє попередження”.

За її словами, Системи попередження та управління повітряним простором НАТО можуть виявляти літаки за сотні кілометрів. Це робить їх ключовим інструментом стримування та оборони Альянсу.

Розгортання Boeing E-3 Sentry є частиною відповіді НАТО на вторгнення Росії до України, якій наприкінці лютого виповнюється один рік. Альянс значно розширив свою присутність у Східній Європі за рахунок винищувачів, літаків-розвідників та літаків-заправників у польоті. З лютого 2022 року радіолокаційні літаки здійснюють регулярне патрулювання у Східній Європі та регіоні Балтійського моря для відстеження російських бойових літаків поблизу кордонів Альянсу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.