Стало відомо, де вперше міг з’явитись COVID-19

Стало відомо, де вперше міг з’явитись COVID-19

Пандемія COVID-19 / фото: freepik.com

Під час останнього дослідження фахівці аналізували навіть дані, які вдалося отримати за допомогою соціальних мереж. Внаслідок цього вони зробили висновки щодо того, що «нульовими» пацієнтами були продавці, які працювали на китайському ринку. Теорія щодо того, що коронавірус був створений лабораторним шляхом, виявилася малоймовірною. Епіцентром поширення захворювання насамперед став ринок Хуанань в Ухані, де торгували морепродуктами.

Про це повідомляє Science.

Джонатан Пекар з університету Арізони опублікував інформацію щодо того, як з’явився коронавірус і почав далі поширюватися по планеті. На початку вірус жив у ссавців, які продавалися на ринку в Китаї. Через деякий час коронавірусом заразилися не тільки продавці, але і покупці, які постійно відвідували даний ринок.

«Вірус, швидше за все, жив у тих живих тваринах, які продавалися на китайському ринку наприкінці 2019 року. Через те, що вони були надто близько, то могли без проблем обмінюватися між собою мікробами. Під час дослідження не вдалося встановити, які з тварин насправді могли бути заражені», – каже професор Майкл Воробей.

Також проводилися дослідження, за допомогою яких фахівці спробували встановити, коли саме інфекція перейшла до людей від заражених тварин. Імовірно, на початку існували різні форми коронавірусу, що отримали назву А і В. Дані лінії стали результатом двох випадків міжвидової передачі вірусу людям. Вчені говорять, що, швидше за все, перша передача відбулася 18 листопада 2019 року.

Для того щоб підтвердити свої припущення, експерти скористалися картографічними даними, а також інформацією, отриманою із соціальних мереж. За рахунок цього вони встановили, що саме ринок морепродуктів став першим епіцентром поширення вірусу. Дослідники зробили висновки щодо того, що аж до кінця 2019 року коронавірус не міг вільно циркулювати серед людей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.