Стала відома мета візиту китайського лідера до Росії

Стала відома мета візиту китайського лідера до Росії

Сі Цзіньпін / фото: DW

Пекін заявив, що візит Сі Цзіньпіна до Росії покликаний сприяти миру та переговорам. При цьому Китай буде відстоювати свою “об’єктивну та неупереджену позицію” з міжнародних та регіональних питань, включаючи українську кризу.

Про це повідомляє CNN.

Візит президента Китаю Сі Цзіньпіна до Росії запланований на наступному тижні, 20-22 березня. За слова речника МЗС Китаю Ван Веньбіня в ході зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним китайський лідер обговорить питання “кризи в Україні” та шляхи виходу з неї.

“Пропозиція Китаю зводиться до одного речення, яке полягає в тому, щоб закликати до миру та сприяти переговорам, — заявив речник Ван Веньбінь на брифінгу у п’ятницю.

Видання зазначає, що візит Сі відбуватиметься якраз в той час, коли Пекін намагається представити себе нейтральним миротворцем у війні в Україні і щосили намагається збалансувати свої “безмежні” відносини з Москвою і погіршенні зв’язки із Заходом.

У Кремлі повідомили що під час переговорів будуть обговорені актуальні питання подальшого розвитку відносин “всеосяжного партнерства” та стратегічної взаємодії між Росією та Китаєм. Там також додали, що Сі Цзіньпін у Москві підпише з Путіним ряд важливих документів та відбудеться “обмін думками у контексті поглиблення російсько-китайської співпраці на міжнародній арені”. 

За словами президента Литви Гітанаса Науседи в інтерв’ю Euronews, Китай насправді підтримує Росію у війні з Україною, незважаючи на те, що Пекін намагається виступати у ролі нейтрального мирного посередника. Науседа вважає, що зараз роль Китаю у питанні війни Росії проти України виглядає радше деструктивною, ніж конструктивною, і йому важко уявити Пекін як нейтрального посередника.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.