США готують новий пакет військової допомоги Україні: що відомо

США готують новий пакет військової допомоги Україні: що відомо

Військова допомога Україні / фото: РБК

Цього разу пакет озброєння може включати ракети з дальністю до 150 кілометрів. Це допоможе українським силам завдавати ударів по тилу ворога. Очікується, що допомога буде офіційно оголошена вже на цьому тижні.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Reuters.

Сполучені Штати Америки готують Україні новий пакет військової допомоги, вартістю 2 мільярди доларів, який, ймовірно, вперше включатиме ракети більшої дальності, а також інші боєприпаси та озброєння. Про це журналістам видання анонімно повідомили  дві офіційні особи США.

Очікується, що військовий пакет допомоги також включатиме допоміжне обладнання для систем ППО Patriot, високоточні боєприпаси та протитанкову зброю Javelin. Чиновники зазначили, що 1,725 ​​мільярда доларів надійде від програми Ініціатива сприяння безпеці України (USAI). Завдяки їй адміністрація президента Джо Байдена може отримувати зброю від промисловості, а не з запасів США.

У виданні зазначається, що раніше США відхилили запит України на ракети ATACMS з радіусом дії до 297 кілометрів. Втім, крилаті бомби GLSDB, які можуть летіти на відстань 150 кілометрів, дозволять ЗСУ бити по тилових позиціях ворога. Зокрема, захисники зможуть продовжувати контратаки, заважаючи Росії в тилу окупованих територій.

Кошти USAI також будуть використані для оплати додаткових компонентів протиповітряної оборони HAWK, систем боротьби з безпілотниками, радарів протидії артилерії та повітряного спостереження, обладнання зв’язку, безпілотників PUMA та запасних частин для основних систем, таких як Patriot та Bradley, повідомив один із чиновників. 

Білий дім поки відмовився від коментарів. Зміст та розмір пакету допомоги можуть змінюватися доти, доки він не буде підписаний президентом Байденом.

Нагадаємо, після вторгнення Росії у лютому 2022 року США направили Україні допомогу в галузі безпеки на суму близько 27,2 мільярда доларів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.