Спалах на Сонці залишив частину Землі без зв’язку

Спалах на Сонці залишив частину Землі без зв’язку

Спалах на Сонці / фото: NASA

Відомо, що 11 березня на зворотному боці Сонця стався коронарний викид. Він став причиною виникнення сильної магнітної бурі, яка накрила Землю через 4 дні. Спалах на Сонці залишив частину планети без зв’язку.

Про це повідомляє Space.com.

Виверження коронарної (темної) плазми на Сонці зафіксували завдяки обсерваторії сонячної динаміки NASA, а також ще одній обсерваторії (SOHO).

До речі, спалах стався в південно-східній частині Сонця. Викид темної плазми має свої характеристики. По-перше,  “темною»  називають не чорну матерію, а менш яскраву і більш холодну плазму. По-друге, ця матерія щільніша, ніж газ, який оточує атмосферу Сонця.

І ось, викид цієї плазми за 4 дні подолав відстань від Сонця до Землі. Він підлетів максимально близько до планети, автоматично спрацювало захисне магнітне поле і відобразило небезпеку. Саме це явище і називається магнітною бурею або штормом.

Коли таке відбувається, чутливі до змін в погоді люди можуть відчувати нездужання, страждати від проблем зі сном, бути дратівливими.

До речі, ця магнітна буря була незвичайна ще й тому, що супроводжувалася сильними полярними сяйвами. Їх зафіксували на полюсах Землі у величезній кількості. Явище дійсно чарівне і неймовірно красиве. Про це розповів фізик кіт Стронг. 

На щастя, сильних бурь майже ніколи не буває. Земляни відчувають негативний вплив слабких і середніх штормів. Інакше наша планета давно могла б загинути. 

На жаль від космічної погоди немає способів захиститися.  Люди залежні від фаз Місяця, сонячних бурь та інших космічних явищ, на жаль. 

Так, наприклад, одна з найпотужніших бурь була в 1859 році. Тоді вона призвела до масових збоїв роботи телеграфів. Це явище потім назвали Каррінгтонською подією.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.