Сонце незабаром досягне свого максимуму — до чого готуватися людству

Сонце незабаром досягне свого максимуму — до чого готуватися людству

Сонце / фото: НАСА

Зовсім скоро Сонце дійде до своєї максимальної активності. Це явище називається сонячний максимум. Вчені розповіли, чого очікувати людству, коли це станеться.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Останні дослідження NASA показують, що сонячний максимум наздожене зірку у 2025 році. Він завжди настає в середині одного сонячного циклу, який триває близько 11 земних років.

Вчені припускають, що новий максимум може бути набагато потужніший попередніх. Його сила матиме серйозний вплив на нашу планету. Експерти відмічають, що в першу чергу збільшиться кількість північних сяйв. Космічна погода теж зміниться і кардинально вплине на звичне життя. 

Чого очікувати в новий сонячний максимум

Метью Оуенс з Університету Редінга, що у Великобританії докладно розповів про наслідки прийдешньої активності Сонця. 

Нове явище буде характеризуватися величезною кількістю сонячних спалахів і викидів коронарної маси. А значить збільшиться кількість магнітних бурь вже у 2025 році.

Від цих спалахів можуть постраждати супутники, що на орбіті Землі та астронавти з космічних станцій МКС і “Тяньгун”.

Оуенс розповів, що минулий сонячний максимум був у 2012-2014 роках, тоді його позначили, як один з найслабших за останнє століття. Новий максимум буде в десятки разів сильніший від попереднього. 

Будь-яка активність на сонці пов’язана зі змінами магнітного поля зірки. Тому серії потужних сонячних бурь у 2025 році не уникнути. І чим далі, тим потужнішими вони будуть. Через що може пропадати мобільний і супутниковий зв’язок. Люди також відчувають себе погано в такі періоди: втома, дратівливість, загострення хронічних хвороб. 

Підготуватися заздалегідь до сонячного максимуму людство не може. Але знаючи, про його можливі наслідки, можна розробити план мінімізації збитку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.