Солдати РФ можливо готуються залишити територію Запорізької АЕС

Солдати РФ можливо готуються залишити територію Запорізької АЕС

Запорізька АЕС / фото: Flickr

Впродовж кількох останніх тижнів розповсюджується інформація про можливий відхід російських військових з території Запорізької атомної електростанції. Нібито є всі ознаки того, що росіяни “збирають валізи” аби полишити атомну станцію.

Про це повідомив президент НАЕК «Енергоатома» Петро Котін в ефірі телемарафону.

За його словами, «Енергоатом» протягом останніх тижнів фіксує ознаки того, що збройні сили РФ готуються до виходу з території захопленої Запорізької АЕС в Енергодарі.

«Таке враження, що вони (російські військові – ред.) збирають валізи і крадуть все, що можуть знайти», – заявив Котін і зауважив, що інформація про вихід окупаційних військ із ядерного об’єкту почала ширитися і в російських ЗМІ.  

“Дуже багато почало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто було б покинути, можливо, її варто передати під контроль МАГАТЕ”, — пояснив Котін.

Проте вже в понеділок, 28 листопада,  Кремль спростував заяву президента Енергоатому Петра Котіна про те, що є ознаки виведення російських військових із тимчасово окупованої ЗАЕС. Про це заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

“Не потрібно шукати будь-яких ознак там, де їх немає і бути не може”, – сказав Пєсков.

Пропагандистські ЗМІ повідомляють, що окупаційна адміністрація Енергодару назвала заяву Котіна “фейком” та заявила, що Запорізька АЕС залишається під контролем РФ. До того ж, окупанти  розповіли про плани створити на ЗАЕС резервне джерело енергопостачання, а також заявили, що наразі триває робота щодо переведення двох енергоблоків у режим гарячої зупинки для “подачі тепла” мешканцям Енергодару.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.