Соки корисні чи ні: що потрібно знати

Соки корисні чи ні: що потрібно знати

Корисні соки чи ні / фото: freepik.com

Марафон новорічних свят ще не закінчився, але багато людей вже подумують про детокс. Щоб очистити організм, найчастіше використовують соки та фреші. Їх вважають дуже корисними, приписують якості супер-еліксирів. Але чи так це насправді? Про шкоду і користь соків і фрешів розповіли лікарі.

Про це повідомляє Eat This, Not That! 

Корисні властивості соків

Коли ми говоримо про свіжі соки та фреші, потрібно розуміти, що це велика концентрація вітамінів природного походження. Організм відмінно засвоює органічні речовини, краще, ніж будь-які синтетичні вітаміни. Тому вони корисні, але в невеликих кількостях.

Соки й фреші дуже смачні, їх можна міксувати, експериментувати зі складами та істотно урізноманітнити раціон. Вони можуть замінити перекус, дати відчуття ситості. Тому їх так сильно люблять дорослі та діти.

Додаючи такі напої в раціон, людина несвідомо починає споживати більше овочів і фруктів, що в принципі дуже добре.

Шкода соку — чи може він бути взагалі?

Якщо ми говоримо про соки, які купуємо в магазині, то вони шкідливі через високу концентрацію цукру у своєму складі. Свіжовичавлені соки небезпечні також. У них багато кислот, які подразнюють слизову шлунка і кишківника.

Овочеві соки: гарбузовий, томатний, морквяний, буряковий і інші теж можуть доповнити раціон. Але потрібно бути обережними, у них дуже специфічний смак, тому сподобаються такі напої не кожній людині.

Якщо ви вирішите посидіти на дієті, яка складається тільки з соків, то потрібно буде обов’язково докуповувати вітаміни й мінерали. Річ у тому, що рідке харчування не дасть організму повною мірою необхідної кількості білків, вуглеводів і жирів.

Варто зауважити, що дозволити собі таку дієту може не кожна людина. Фрукти та овочі в зимовий час коштують не дешево і вимагають великих витрат.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.