Слабка ППО Росії дозволяє ЗСУ знищувати військові об’єкти в тилу

Слабка ППО Росії дозволяє ЗСУ знищувати військові об’єкти в тилу

Військовий корабель РФ / фото: РІА Новини

Росія продемонструвала нездатність ефективно захищати свою територію від атак українських безпілотників. Це, в свою чергу, посилює критику на адресу російського Міноборони в середовищі військових журналістів та мілблогерів.

Про це йдеться у щоденному зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW). 

Аналітики дійшли висновку, що армія РФ не в змозі ефективно захищати свою територію, незважаючи на нещодавну заяву Міністерства оборони РФ про “нескінченний” запас ракет “Калібр”

Нагадаємо, в грудні безпілотники України неодноразово перетнули повітряний простір Саратовської області, де розташована військова авіабаза Енгельс. Часті й ефективні удари ЗСУ по військових об’єктах далеко в тилу Росії показують неефективність ППО ворога проти дронів, зазначається у звіті експертів.

“З’явився високий попит на ППО для польових штабів біля лінії фронту в Україні, а також захисту стратегічних об’єктів, таких як авіабаза Енгельс”, — повідомляється у звіті.

Аналітики констатують, що повторювані удари ЗСУ по авіабазі в Енгельсі можуть посилити критику в спільноті військових блогерів і журналістів через неспроможність армії РФ захистити свою територію від українських ударів. Зокрема, згадується про відомого російського блогера, який запитав, як українські БПЛА та ракети долають такі відстані та «так безкарно» проникають на територію Росії, а також поставив під сумнів чесність відповіді Міноборони РФ.

Втім, незважаючи на значне виснаження арсеналу систем високоточної зброї, російські сили можуть найближчим часом продовжити масштабні атаки проти української критичної інфраструктури, переконані в ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.