Скільки яєць можна з’їдати в день без шкоди здоров’ю

Скільки яєць можна з’їдати в день без шкоди здоров’ю

Скільки яєць можна їсти / фото: freepik.com

Яйця — корисний продукт, який обов’язково повинен бути в раціоні. У них багато білка і мало жиру, саме тому їх їдять спортсмени. Але вчених давно цікавить питання, скільки в день можна їх з’їдати, щоб не нашкодити.

Про це повідомляє Harvard University.

З’ясувати це спробували вчені з Гарвардського університету. Вони провели масштабне дослідження, в якому взяли участь 215 тисяч осіб. Всі піддослідні добровольці були здорові, тобто без хронічних захворювань до початку досліджень. За станом цих людей постійно спостерігали протягом 34 років.

Вчені вивчали раціон кожного випробуваного. Згідно з отриманими результатами вони з’ясували, що людина в середньому з’їдає від 1 до 5 яєць на тиждень. Середній показник з’їдених яєць на 215 тисяч — 1 яйце в день. Також на сніданок часто з’їдали 2-3 яйця. Але так їли не щодня, а 2-3 рази в 7 днів. Ця кількість не має негативного впливу на організм.

Але яйця виявилися небезпечними для людей, у яких за роки дослідження з’явився цукровий діабет другого типу.

Далі вчені вирішили провести метааналіз. Для цього вони вивчили звички, пов’язані зі споживанням яєць. Аналіз був досить великий, адже вивчили дані 1,7 мільйона осіб на планеті Земля. Згідно з отриманими результатами вдалося з’ясувати, що 1 яйце в день не зашкодить організму.

Азійські вчені також досліджували це питання і прийшли до висновку, що вживання яєць знижує ризик серцево-судинних захворювань. В азійській культурі яйця є в складі багатьох страв. При цьому азійці їдять не тільки курячі та перепелині яйця, а й качині, гусячі та інші.

Тому експерти зійшлися на думці, що продукт нешкідливий для людини. За винятком тих випадків, коли в організма індивідуальна непереносність цього продукту.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.