Скільки в Україні триватиме відключення світла – пояснює експерт

Скільки в Україні триватиме відключення світла – пояснює експерт

Скільки в Україні триватиме відключення світла / фото: pixabay.com

З початком повномасштабного російського вторгнення енергосистема України перебуває під постійною загрозою ракетних обстрілів. Росіяни цілеспрямовано б’ють по енергетичних об’єктах магістральних мереж, тим самим, залишаючи українців без світла.

Про те, наскільки довго триватимуть віялові відключення розповів в бліцінтерв’ю для Новини.LIVE голова правління Асоціації “Нафта та газ України” Андрій Закревський.

Експерт повідомив, що в Україні триватимуть перебої з електропостачанням, як мінімум, до весни наступного року.  

“Росіяни намагатимуться зруйнувати всі наші енергетичні системи і битимуть все, до чого зможуть дотягнутися. Але через те, що вони почали вибивати електрику нам ще з початку жовтня, а не, наприклад, з листопада, українці призвичаїлися. Психологічного шоку я не бачу, є шок комфорту. Але і до цього теж призвичаюються, пристосовуються та змінюють графік свого життя під аварійні відключення й атаки”, — заявив Закревський.

Він висловив припущення, що перед Новим роком відбудеться зниження цін на генератори і павербанки, як було із паливним дефіцитом до середини літа.

“Я більше переживаю за нашу державу, яка навесні отримає 20% домогосподарств і бізнесу, що стануть енергонезалежними через автономну енергетику. Тому росія отримала нуль ефекту з точки зору моральної складової українців і не вплинула на нашу військову потугу. Військо живе без електроенергії ще з початку війни”, — пояснив експерт.

Нагадаємо, що «Укренерго» просить споживачів заощаджувати електроенергію протягом всього дня, особливо в пікові години – з 6 по 11 годину, а також із 17 по 23-ї.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.