“Сіпається” око: коли варто звернутися до фахівця

“Сіпається” око: коли варто звернутися до фахівця

Чому часом “смикається” око / фото: freepik

Напевно, кожна людина хоча б раз у житті стикалася із тим, що у неї починало сіпатися око, а якщо бути більш точним, то повіки. Стан вкрай неприємний, відчуття дратівливі, до того ж це постійний дискомфорт. Часом симптом і налякати може. У деяких ситуаціях проблема зникає самостійно, а в інших випадках вимагає втручання фахівців. Про те, коли потрібно звертатися до лікаря, детальніше розповіла невролог Ірина Платонова.

Про це повідомляє РБК Україна.

Міокімія повік передбачає собою мимовільне тремтіння внутрішніх м’язів або зв’язок в області ока. У більшості випадків проблема виникає у нижній повіці, рідше – у верхній. Спеціаліст говорить про те, що з міокіміею може зіткнутися абсолютно кожна людина, навіть повністю здорова за медичними показниками. До числа факторів, які можуть спровокувати проблему, варто віднести наступне:

  • нервове перенапруження;
  • сильний стрес;
  • недолік якісного сну;
  • паління або спиртні напої;
  • емоційне виснаження.

Міокімія повік — це цілком нормальний стан, тому не вимагає якогось спеціального обстеження або ж лікування. Проблема може тривати протягом декількох  годин, а потім зникає самостійно.

У тому випадку, якщо міокімія не проходить досить довгий час і стає причиною сильного дискомфорту, то краще відвідати лікаря. У такому випадку може знадобитися укол ботулотоксину. Як правило, достатньо всього однієї ін’єкції для того, щоб впоратися з неприємними симптомами, але в рідкісних випадках потрібно повторне введення ботоксу для повного усунення посмикування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.