Синдром фантомної сирени та хронічної втоми від війни: що робити

Синдром фантомної сирени та хронічної втоми від війни: що робити

Синдром фантомної сирени та хронічної втоми від війни / фото: Чемпіонат

Із синдромом фантомної сирени стикається кожен другий українець. Виявляється це тим, що людина чує звук сирени, хоч насправді її немає. Багато хто скаржився на такий ефект вже на другий день воєнних дій. Синдром фантомної сирени – це відповідь організму на серйозний стрес, у разі на травму війни.

Про це повідомляє ivona.ua.

Якщо ви зіткнулися з таким синдромом, то перше, що потрібно зробити – повернутись до реальності.

Поговоріть із кимось, хто поруч. Розкажіть про свої почуття. Якщо немає можливості поговорити, порахуйте всі червоні предмети навколо себе. Ваше завдання повернутися в реальність і зрозуміти, що немає жодного звуку сирен.

Намагайтеся відпочивати за будь-якої зручної можливості, пийте гарячий чай і частіше обіймайтеся.

За часів, коли людина перебуває у постійному стресі, дуже важливо повернути собі контроль над емоціями.

Військові нейропсихології вважають, що під час війни стрес має три стадії: переляк, страх смерті і хронічна втома. І якщо перші два — левова частка українців минула, то третій є актуальним для абсолютної більшості українців.

Виявляється синдром хронічної втоми від війни так само, як і у повсякденному житті. Часті головні та м’язові болі, швидка стомлюваність та забудькуватість, задишка. Найбільше від нього страждають мирні люди, чий ритм життя порушений перебуванням у сховищах та підвалах та будь-якому іншому замкнутому просторі.

Допомогти з цим можуть наступні техніки:

  • Глибоке та повільне дихання. Вдихати потрібно через ніс, а видихати через рот, важливо, щоб видих тривав довше, ніж вдих.
  • Якщо є можливість, вставте у вуха навушники, увімкніть музику та танцюйте. Не турбуйтеся про зовнішній вигляд, важливо, щоб тіло рухалося.
Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.