Сімейна пара випадково знайшла найбільший скарб у Британії

Сімейна пара випадково знайшла найбільший скарб у Британії

Скарб золотих монет / фото: Associated Press

Сімейна пара з Великобританії, яка проживає в Норт-Йоркширі спочатку припустила, що вони виявили електричний кабель, що знаходиться під шаром бетону в їх особняку 18 століття. Коли вони ближче розглянули об’єкт, то були шоковані. Це виявився горщик золотих монет, вік яких приблизно 400 років.

Про це повідомляє Express.

Всього в горщику знаходилося 264 монети. Частина з них датується періодом правління Якова I англійського. Експерти звернули увагу на те, що даний скарб монет є найбільшим на території Великобританії. За попередньою оцінкою, вартість знахідки становить 250 тисяч фунтів стерлінгів, що дорівнює 289 тисячам доларів. На цей момент вони виставлені на продаж на аукціоні Spink & Son.

Монети були виготовлені в 1610 році – у період правління Стюартів. Це неймовірно рідкісні зразки часів Громадянської війни у Великобританії. Одну з монет із зображенням Якова I римського імператора, оцінили в 4000 фунтів стерлінгів. Ще одна монета потрапила в країну з Бразилії. Також в горщику була присутня монета 1727 року випуску, що дозволило встановити, коли ж саме сховали скарб.

Наймолодшій монеті зі скарбу всього 292 роки. Саме тому сімейна пара змогла зберегти колекцію, адже їй менш як три століття. Вони вирішили виставити її на аукціон.

Експерти припустили, що колекцією могли володіти Фернлі-Майстери. Це була одна з найбагатших сімей Халла, яка займалася імпортом і експортом залізної руди, вугілля і деревини. Останні її покоління обіймали посади політиків і були членами парламенту.

Своєю чергою археологи припустили, що монети зібрав Джозеф Фернлі і його дружина Сара Майстер. Їх сімейна лінія вимерла в 17 столітті. Після цього монети повторно виявила пара з Йоркшира, яка вирішила продати скарб на аукціоні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.