Шипшина: користь та шкода рослини для здоров’я

Шипшина: користь та шкода рослини для здоров’я

Шипшина / фото: pixabay.com

Ягоди шипшини насправді дуже корисні. Відвар з них заведено пити при циститі. Це відмінний сечогінний препарат натурального походження. Ще він багатий вітаміном С. Більше про корисні властивості плодів цієї рослини розповіли лікарі.

Про це повідомляє Medline Plus.

Самі плоди шипшини досить незвичайні. Шкірочка у них трохи терпка. А ось насіння їсти не можна. Воно викликає сильний біль і печіння в горлі. При цьому відвар ягід дуже корисний для організму. 

Що міститься в шипшині

Відомо, що в 100 грамах ягід приблизно 426 мг вітаміну С. Крім нього в плодах є антиоксиданти. Саме вони борються з процесами старіння і допомагають продовжити молодість. На цьому не все, шипшина багата на омега-3 та омега-6 жирні кислоти. 

Для відварів і настоїв використовують тільки сушені плоди. Природно, що при процесі дегідратації левова частка корисних речовин випаровується разом з рідиною. Але при цьому частина залишається, і вона засвоюється організмом на 100 %.

Медично доведено, що шипшина корисна при лікуванні остеоартриту. Вона зменшує больові відчуття і покращує рухливість суглобів. 

Науковий експеримент

Для того, щоб перевірити користь шипшини, вчені провели один експеримент. 32 людини поділили на дві групи. Одна протягом 12 тижнів пила плацебо, а друга таблетки, в кожній з яких містилося по 100 мг екстракту шипшини. При цьому абсолютно всі учасники досліду дотримувалися звичного для них способу життя. 

Після 4 місяців експериментального лікування у кожного піддослідного взяли кров на аналіз. У тих, хто пив екстракт шипшини, значно знизився індекс маси тіла. Лікарі кажуть, що у цих людей зменшилася кількість вісцерального жиру навколо внутрішніх органів. 

Тепер планується провести ще ряд досліджень, щоб вивчити користь рослини краще. 

Але слід бути обережними. Медики кажуть, що шипшина може бути шкідливою для здоров’я. Вона знижує ефективність протипухлинних препаратів, а також може збільшити ризик утворення каменів у нирках.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.