Шотландець з онкологією заговорив французькою мовою

Шотландець з онкологією заговорив французькою мовою

МРТ мозку / фото: Flipboard

Житель містечка Гленротес, що в Шотландії зіткнувся з онкологією на піку молодості. У свої 24 роки Маркус Джонс захворів на агресивну формою раку. Через хворобу він забув рідну мову і заговорив французькою.

Про це повідомляє Daily Mail.

Хлопець почав скаржитися на сильні головні болі ще у вересні 2021 року. Тоді лікарі поставили йому діагноз “епілепсія”. Призначене лікування не допомогло і довелося продовжити медичне обстеження. Лікарі знайшли у нього пухлину в потиличній зоні. Пізніше у хворого почалися й інші симптоми. З’явилися проблеми із зором і пам’яттю, незабаром додався і туман в голові.

Маркус розповів про страшний випадок, який з ним стався. Під час чергового нападу хлопець забув рідну мову. Він дуже злякався сам і налякав свою дівчину. Шотландець дивився на свою кохану, хотів попросити її викликати швидку…,а вона його не розуміла. Справа в тому, що він почав говорити французькою. При цьому раніше мову ніде не вивчав.

Таке можливо, адже пухлина могла пошкодити певні центри в головному мозку або притиснути їх своїми розмірами. Випадок в медицині рідкісний, але не перший. Коли напад пройшов, чоловік знову заговорив рідною мовою.

Зараз хлопця готують до операції. Лікар каже, що не зможе видалити всю пухлину, але 70% її точно можна вирізати. Операція на мозку — це складне втручання. Можна пошкодити орган, і людина залишиться інвалідом.

Маркус до останнього відмовлявся від операції, але зважився заради сина. У 24-річного чоловіка є однорічна дитина. Шотландець не хоче, щоб той осиротів, будучи зовсім маленьким, і заради рідного сина готовий продовжувати боротьбу з раком.

Хірург-онколог каже, що існує ризик, що Маркус назавжди залишиться сліпим після видалення пухлини. Але при цьому пропадуть напади головного болю, він не буде забувати рідну мову і зможе прожити ще багато років.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.