Один з найрідкісніших медичних випадків зафіксували в Єгипті. Як пише видання Al Arabia, жінка завагітніла одразу дев’ятьма дітьми. Це стало шоком для пари, яка прийшла на звичайне УЗД і лише тоді дізналася, скільки повноцінних ембріонів розвивається у майбутньої мами.
Чому це сталося
Гінеколог Ваель аль-Банна, пояснив, що це могло статися через сукупність факторів, але найпринциповіший – “активація яєчників без ретельного медичного нагляду”.
Простіше кажучи, жінка, ймовірно, приймала препарати від безпліддя самостійно, і це було її критичною помилкою. Такі гормональні стероїди стимулюють яєчники виробляти більше однієї яйцеклітини за цикл.
“Якщо приймати їх у надмірних дозах або без контролю, це може призвести до вивільнення великої кількості яйцеклітин. Всі вони можуть бути запліднені. Деякі медичні протоколи при ЕКО допускають використання стероїдів, але тільки в певній дозі і під суворим наглядом”, – пояснює лікар.
Небезпека для матері та дітей
Поки невідомо, чи буде жінка виношувати всіх дев’ятьох дітей. Міжнародні медичні рекомендації в такому випадку передбачають редукцію плода – тобто скорочення кількості ембріонів. Це робиться, щоб зберегти здоров’я жінки та забезпечити виживання плодам, що залишилися.
“Багатоплідна вагітність на стероїдах дуже небезпечна і для матері, і для дітей. У жінки можуть виникнути гестаційний діабет, часті кровотечі, анемія”, – підкреслює лікар Аль-Банна.